به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ فرزین ضیاآذری، سرپرست دبیری فدراسیون تنیس، از برنامه‌های فدراسیون برای بهبود شرایط تیم‌های ملی عنوان کرد: در حال حاضر مصوبه‌ای صادر شده که براساس آن باشگاه‌ها اجازه فعالیت دارند ولی متأسفانه باشگاه‌ها وارد فاز مسابقات آدینه و مسائل دیگر شدند. قرار شد یک سیستم پیاده کنیم تا تمام باشگاه‌ها در یک کلاس توجیهی شرکت کنند و برای برگزاری مسابقات آموزش ببینند. در صورتی که صددرصد این برنامه پیاده‌سازی شود، وارد فاز مسابقات می‌شویم. اگر نتوانیم این برنامه را پیاده کنیم، احتمال دارد که دوباره دستور لغو فعالیت‌ها صادر شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فدراسیون جهانی تنیس تمام مسابقات تا پایان سال 2020 را لغو کرده، در حال حاضر سعی و تلاش‌مان این است که بتوانیم روال مسابقات را پیاده‌سازی کنیم، البته باشگاه‌های ما الان اجازه فعالیت دارند اما باتوجه به شیوع دوباره بیماری احتمال این که تا هفته آینده دوباره فعالیت‌شان ممنوع شود. اگر بتوانیم این فصل را هم پشت سر بگذاریم، باشگاه‌ها در این کلاس‌ها شرکت کنند و از ستاد مبارزه با کرونا مجوز لازم را بگیریم، مشغول تدوین پروتکل تمرین تیم‌های ملی هستیم که بتوانیم در چارچوب و زیرساخت سالم تمرینات را شروع کنیم. اگر این اتفاق بیفتد و مجوزش صادر شود قطعا مشکلات تیم‌های ملی به فاصله کوتاه حل می‌شود.

ضیاآذری عنوان کرد: کمیته ملی پاراالمپیک بیانیه‌ای صادر کرده که باید در رابطه با فعالیت‌های این بخش با آن‌ها هماهنگ شویم. کلیه سهمیه‌های پاراالمپیک توزیع شده و امکان حضور در پاراالمپیک 2020 وجود ندارد، بنابراین تقویم 2020 و 2021 تدوین کردیم و خدمت کمیته پاراالمپیک کشور ارائه شد. ان‌شاءالله مسابقات جهانی برگزار شود و مجوز حضور در این رقابت‌ها را بگیریم چون احتمالا اعزام آسیایی خواهیم داشت.

سرپرست دبیری فدراسیون اظهار داشت: کمپین من ماسک می‌زنم در اصل از سمت وزارت بهداشت راه‌اندازی شد، فدراسیون تنیس در کل فدراسیون‌های ورزشی پیش قدم شد و به این کمپین پیوست. این کمپین خارج از بحث ساخت پوستر و این مسائل باشد و عملا دارد به باشگاه‌های مختلف توضیح داده می‌شود. کلاس‌هایی هم که قرار است برای باشگاه‌ها برگزار شود، قسمتی از همین کمپین است. ان‌شاءالله افراد همکاری کنند، خارج از وظیفه فرهنگی و ورزشی، وظیفه اجتماعی‌مان است که در این راستا کمک کنیم. 3

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: