به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حسین ثوری رییس فدراسیون بوکس در برنامه "ورزش ایران" از رادیو ایران در خصوص تفاهمنامه با فدراسیون کاراته گفت: از بدو ورود من به فدراسیون بوکس و حضور سید رضا صالحی امیری در کمیته ملی المپیک بحث واگذاری سالن شماره 9 آکادمی انقلاب قوت گرفت و مکاتبات بسیاری صورت گرفت که این سالن به 4 فدراسیون واگذار شود و قرار بر این شد که بوکس را به مکان دیگری بفرستند و مقرر گردید یک سالن در شهرداری، یک سالن در دانشگاه علوم تحقیقات و حتی سالن جودو در مجموعه انقلاب جایگزین سالن شماره 9 شوند که در نهایت هیچکدام باب میل اهالی بوکس نبود.

وی افزود: در کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک هم چندین جلسه برگزار شد و با دبیر کل و حتی رییس کمیته ملی المپیک رایزنی هایی صورت گرفت که قرار بر این شد که بوکس از آن جا نقل مکان کند و سالن شماره 9 به رشته های رزمی دیگر واگذار شود.

همه رشته ها زیر مجموعه کمیته ملی المپیک محسوب می شوند و این را هم در نظر داشته باشید که سالن شماره 9 به کمیته ملی المپیک مربوط می شود و آن ها می توانند تصمیمات حاکمیتی در خصوص آن لحاظ کنند. مهمترین امر برای فدراسیون بوکس در سالن شماره 9 داشتن 30 کیسه بوکس و 2 رینگ استاندارد می باشد.

کاراته رشته ای است که با داد و فریاد همراه است و توافقی که با کاراته صورت گرفت مبنی بر این بود که بین این سالن دیوار کشیده شود و یا از عایق صدا استفاده شود تا به نوعی که صدای این دو بخش همدیگر را اذیت نکند.

وی در پاسخ به اینکه بوکس چقدر نیاز به تمرین دارد، در مقایسه با  کاراته که در طول سال مسابقات متعددی را تجربه می کند تصریح کرد: در کاراته ملی پوشان خود، هزینه سفرها را تقبل می کنند و یک نفر در کاراته می تواند در یک سال 13 بار قهرمان جهان شود در حالی که بوکس از رده نونهالان تا بزرگسالان تمامی اعزام های رسمی خود را به همراه داشته است.

رییس فدراسیون بوکس که با رادیو ایران گفت و گو می کرد در خصوص این که در مسابقات قهرمانی کشور در رشته بوکس در هر وزن نهایت سه وزن هم حضور ندارند در حالی که کاراته رشته ای است که جمعیت فراوانی دارد پس بهتر بود که 70 به 30 این سالن را به کاراته واگذار می کردند، افزود: خوشحالم که شما بجای رییس کمیته ملی المپیک نیستید و از نگاه بلندی که کمیته ملی المپیک به بوکس دارد، با کارهای شایسته، اردوهای منظم و متعدد و نتیجه گیری هایی که در کسب سهمیه المپیک توانستیم بدست بیاوریم جواب اعتماد کمیته را دادیم و این شانس را هم داریم که در مرحله ی بعد انتخابی المپیک سهمیه های بیشتری کسب کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: