به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سرخ‌پوشان پایتخت در صورت کسب نتایج لازم با توجه به در اختیار داشتن 56 امتیاز و در پیش بودن 6 بازی دیگر، می‌توانند رکورها و حدنصاب‌های مختلفی در لیگ برتر را جابجا کنند.  تیم فوتبال پرسپولیس، با این تفکر بازی‌ها را دنبال می‌کند که تا قبل از در اختیار گرفتن جام، هیچ چیز قطعی نیست و نباید از تلاش دست کشید.

در کنار این مساله رساندن لیگ فوتبال ایران به رکوردهای جدید نیز می‌تواند انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر باشد. یکی از این رکوردها حد نصاب امتیاز کسب شده در یک دوره از این رقابت‌ها است. در حال حاضر بالاترین حد نصاب کسب شده در لیگ حرفه‌ای ایران به میانگین 2/2 امتیاز برای هر بازی مربوط می‌شود که در فصل 95-96 توسط پرسپولیس رقم زده شد و شاگردان برانکو ایوانکوویچ در 30 بازی به 66 امتیاز دست پیدا کردند. پرسپولیس با وجود نتایجی که در ابتدای فصل کسب کرد، حالا در شرایطی قرار دارد که می‌تواند این حدنصاب را افزایش دهد. برای این منظور به 11 امتیاز از 18 امتیاز موجود نیاز خواهد بود تا رکورد خود و لیگ حرفه‌ای ایران را افزایش دهد.

نیازی به گفتگو نیست که صاحب بیشترین امتیاز، به نسبت تعداد بازی‌ها در تمام ادوار لیگ فوتبال ایران نیز پرسپولیس است. سرخ‌پوشان در سال 1350 در لیگ منطقه‌ای ایران در 14 بازی به 13 پیروزی دست پیدا کرده بودند و فقط 1 بازی را واگذار کردند. 

قهرمان فوتبال ایران، در حالی نخستین تیمی خواهد بود که 4 قهرمانی پیاپی در رقابت‌های سراسری را تصاحب و عدد 4 را بیش از پیش به نماد خود بدل خواهد کرد که این رکورد برای اولین بار در فوتبال ایران روی می‌دهد. سرخ‌پوشان همچنین با کسب 3 پیروزی دیگر در رقابت‌های این فصل، در 70 درصد بازی‌های خود از این فصل لیگ به پیروزی رسیده و حدنصاب قبلی که متعلق به خودش است را بهبود می‌بخشند.

بهترین حدنصاب لیگ برتر در سال 1395-96 با 20 پیروزی در 30 مسابقه رقم خورد، این بهترین آمار برای رقابت‌هایی با 30 بازی در فوتبال ایران بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: