به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان؛ مهران تیشه گران رئیس فدراسیون اظهار کرد: با توجه به شیوع موج دوم کرونا، از سوی کمیته بین المللی ورزش‌های ناشنوایان ICSD کلیه مسابقاتی که در سال ۲۰۲۰ پیش بینی شده بود، لغو و به زمان دیگری موکول و مسابقات جهانی فوتبال، کشتی، کاراته و تکواندو که قرار بود نیمه دوم سال برگزار شود به ۲۰۲۲ موکول شد.

وی گفت: به دلیل تداخل مسابقات جهانی با المپیک ناشنوایان از فدراسیون جهانی درخواست کردیم که این مسابقات در سال ۲۰۲۲ برگزار شود تا از نظر اقتصادی مشکلی برای اعزام تیم‌ها نداشته باشیم.

تیشه گران گفت: المپیک ناشنوایان آذرماه 1400 در برزیل برگزار خواهد شد  و ما سعی داریم در ۶ رشته ورزشی در این مسابقات حضور پیدا کنیم و در فوتبال و بسکتبال برای شرکت در المپیک ناشنوایان باید در انتخابی المپیک شرکت کنیم که هنوز زمان برگزاری انتخابی مشخص نیست.

رئیس فدراسیون همچنین از تعطیلی استخر و سالن بدنسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع کرونا استخر و سالن بدنسازی ناشنوایان که از اول تیر فعالیت خود را آغاز کرده بود با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا وزارت ورزش و جوانان تعطیل شد، بنابراین فعلا هیچ برنامه‌ای نداریم تا زمانی که ستاد مجوز برگزاری اردوها و مسابقات را اعلام نماید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: