به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، طاها آکگول، آزادکار وزن 125 کیلوگرم کشور ترکیه که مدال های طلای المپیک و طلا، نقره و برنز جهان را در کارنامه خود دارد، گفته است که زمانی برای معلم شدن تلاش می کرده است.

آکگول در این باره تصریح کرد: اصول کشتی را آموخته بودم اما نتوانستم موفقیت زیادی کسب کنم به خاطر همین تصمیم گرفتم که ورزش را ترک کنم و به تحصیلات بپردازم.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتم که وارد دانشگاه شوم و حرفه معلمی را دنبال کنم و 3 سال کشتی را کنار گذاشتم. اما در حالی که در دانشگاه شهر ازمیر در حال تحصیل بودم، یک باشگاه کشتی در این شهر را پیدا کردم. در آن زمان ندایی از درون به من گفت که باید دوباره امتحان کنم و من به تمرین در آنجا پرداختم.

آکگول اظهار داشت: پس از تمرین در این باشگاه تا پایان سال توانستم مدال کسب کنم و وقتی فهمیدم می توانم از استعدادم به شکل خوبی استفاده کنم بر روی کشتی تمرکز کردم و از آن زمان تا به حال در این ورزش بوده ام.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من قصد داشتم یک معلم ترک باشم و اکنون یک کشتی گیر هستم. وقتی به گذشته نگاه می کنم می گویم" خُب، اینگونه بود که اتفاق افتاد"

لازم به ذکر است پیش از این نیز عبدالرشید سعداله یف کشتی گیر مطرح روس گفته بود که بین پزشکی و کشتی، کشتی را انتخاب کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: