به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم‌های پرسپولیس تهران و ‌ذوب‌آهن اصفهان در شبی که قرار بود جام قهرمانی سر‌خ‌پوشان اهدا شود با قضاوت کوپال ناظمی به مصف هم رفتند.

پرسپولیس که چند وقت قبل قهرمانی ود را قطعی کرده بود، پیروزی در این بازی را برای باشکوه‌تر کردن قهرمانی‌اش می‌خواست اما ذوب‌آهن برای بقا سخت نیازمند سه امتیاز این بازی بود.

حساسیت بازی سبب شد نیمه اول این بازی، سوای گلی که برای ذوب‌آهن رقم خورد، موقعیت چندانی نداشته باشد و به جرات می‌گفت دروازه‌های دو تیم کمتر از انگشتان یک دست تهدید شد.

تک گل نیمه اول هم در دقیقه 25 برای ذوب‌آهن به دست آمد. ارسال زیبای قاسم حدادی‌فر از روی کرنر سمت چپ زمین را وحید محمدزاده، مدافع پیش‌تاخته ذوب‌آهن، با ضربه سر چکشی تبدیل به گل کرد. روی این گل اشتباه رادوشوویچ مشهود بود.

پرسپولیس پس از این گل کمی جلو کشید اما زور لازم برای تغییر نتیجه را نداشت و دو تیم با همین نتیجه راهی رختکن شدند.

photo_2020-08-07_21-48-06

در نیمه دوم فشار پرسپولیس مضاعف شد ولی موقعیت‌های این تیم یکی پس از دیگری از دست می‌رفت. امید عالیشاه، سیامک نعمتی، مهدی عبدی و اوساگونا تا دقیقه 75 صاحب موقعیت‌هایی شدند که از آنها استفاده نکردند و در طرف مقابل ذوب‌آهن یکی، دو بار روی ضدحملات تند و تیز صاحب موقعیت شد اما سودی از این موقعیت‌ها نبرد.

هر چه به پایان بازی نزدیک‌تر می‌شدیم پرسپولیس برای فرار از شکست بیشتر فشار می‌آورد اما سیستم تدافعی ذوب‌آهن فوق‌العاده عمل می‌کرد و اجازه نمی‌داد قرمزهای پایتخت اندوخته‌های این تیم را از بین ببرد.

در ادامه هم اتفاق خاصی نیفتاد تا ذوب‌آهن با این پیروزی باارزش هم بقای خود در لیگ برتر را تا حدود بسیار زیادی قطعی کرده و هم جشن قهرمانی پرسپولیس را به کام قرمزها تلخ کند.

بشار رسن، شجاع خلیل‌زاده، امید عالیشاه، وحید امیری (پرسپولیس) فرشاد محمدی‌مهر، ایوان مارکوویچ (‌ذوب‌آهن) نفراتی بودند که در این بازی از داور کارت زرد گرفتند.

photo_2020-08-07_21-47-29

پرسپولیس تهران: بوژیدار رادوشوویچ، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری (72- کریستین اوساگونا)، وحید امیری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا (59- سعید حسین‌پور)، سیامک نعمتی (59- مهدی ترابی)، بشار رسن (43- امید عالیشاه)، علی علیپور، مهدی عبدی (72- سیدجلال حسینی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ذوب‌آهن اصفهان: یوسف بهزادی، وحید محمدزاده، مسعود ابراهیم‌زاده، وفا هخامنش، فرشاد محمدی‌مهر، مهدی مهدی‌پور (67- رضا رحیمی)، حمید بوحمدان، محمدرضا عباسی (80- محمد مشایخ)، قاسم حدادی‌فر (2+90- علیرضا چراغعلی)، احسان پهلوان، ایوان مارکوویچ (68- دارکو بیدوف)

سرمربی: لوکا بوناچیچ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: