به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ رضا صابونچی، دبیر فدراسیون قایقرانی، در رابطه با فعالیت‌های این شرکت در زمینه ورزش همگانی طی دورانی که تمام رقابت‌های ورزشی و اردوهای ملی لغو شدند، اظهار داشت: پس از تعطیلی اردوها با شیوع ویروس کرونا، سعی کردیم از طریق مربیان تیم ملی، شرایط ورزشکاران را رصد کنیم. در حال حاضر به دلیل شرایط موجود، امکاناتی برای اسکان ورزشکاران در مجموعه ورزشی آزادی نداریم اما برخی از آن‌ها به صورت انفرادی برای انجام تمرینات خود به دریاچه می‌آیند و پارو را میزنند. در دورانی که مجموعه ورزشی آزادی به صورت کلی تعطیل بود، ارگومترهایی که در فدراسیون وجود داشت را در اختیار ورزشکاران قرار داده بودیم تا توسط این دستگاه شبیه‌ساز در منزل تمریناتشان را انجام دهند.

او ادامه داد: در این دوران کلاس‌های بازآموزی و علم تمرین را در رشته‌های مختلف قایقرانی برگزار کردیم، مجموعا 46 دوره کلاس مجازی را راه اندازی کردیم یعنی روزانه حدود 2 جلسه کلاس با حضور متخصصین و اساتید دانشگاه برگزار شده است.

دبیر فدراسیون قایقرانی گفت: این دوره‌ها اکثراً برای قهرمانان، داورها و افرادی بود که نوعی به خانواده قایقرانی وابسته بودند. قایقرانی یک رشته تخصصی است که افراد نیاز به گذراندن یکسری دوره‌ها در این رشته را دارند، اما با این وجود در عرصه ورزش همگانی کلیپ‌هایی را را آماده کرده بودیم که در آن قهرمانان و ملی پوشان رشته قایقرانی، حدودا از اواخر اسفند ماه، یکسری تمرینات ورزشی برای ارتقاء سطح آمادگی جسمانی مردم انجام می‌دادند و این کلیپ‌ها در سایت و کانال فدراسیون در اختیار مردم قرار گرفت. 3/5

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: