به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ فدراسیون والیبال چندی پیش با برگزاری مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر و سیدبندی بازی‌ها اعلام کرد در صورت کسب مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر را برگزار خواهد کرد و زمان شروع آن نیز 19 شهریور خواهد بود. بر همین اساس در این فرصت اندک اکثر تیم‌ها که حدود 6 ماه تعطیلات اجباری را به دلیل کرونا ویروس پشت سر گذاشتند در آستانه از سرگیری مسابقات با انجام بازی‌های تدارکاتی در تلاشند مانند همیشه با آمادگی لازم در مسابقات لیگ شرکت کنند.

تورنمنت 4 جانبه آمل و تورنمنت 4 جانبه ارومیه از جمله برنامه‌های تدارکاتی بود که تیم‌های حاضر در این تورنمنت تلاش کردند با برگزاری آن تعطیلی 6 ماه اخیر را جبران کنند و تیم‌شان را پیش از شروع فصل جدید محک بزنند. تورنمنت چهارجانبه والیبال به میزبانی باشگاه لبنیات هراز آمل با حضور تیم‌های شهرداری گنبد، هورسان رامسر، خاتم اردکان برگزار شد. تورنمنت 4 جانبه ارومیه با حضور تیم‌های شهرداری ارومیه، آذرباتری ارومیه، شهرداری ورامین و فولاد سیرجان پیگیری شد.

عظیم جزیده، سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد، درباره حضور در تورنمنت چهار جانبه آمل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: قبل از شروع رقابت‌های لیگ برتر آن‌هم با توجه به تمرینات پرفشاری که پشت‌سر گذاشتیم تورنمنت خوبی بود و آن اطلاعاتی که از تیم می‌خواستیم را به دست آوردیم. به نظر من هر تیمی برای محک شرایط خودش نیاز به بازی تدارکاتی دارد، تورنمنت 4 جانبه هم برای ما فرصت مناسبی را به وجود آورد. البته دوست داشتیم 2 بازی دیگر هم قبل از آغاز رقابت‌های لیگ داشته باشیم که شرایط مهیا نشد.

او با اشاره به شروع رقابت‌های سوپر لیگ از 19 شهریور ماه ادامه داد: اولین دیدار ما در مسابقات لیگ با تیم شهداب یزد است. قطعا این بازی هم برای ما دشوار خواهد بود و هم برای شهدابی‌ها، البته تیم یزد وضعیت بهتری نسبت به ما دارد چراکه بازیکنان با تجربه‌ای را امسال جذب کرده است. اما در مجموع هر 2 تیم این فصل با تغییرات زیادی همراه بودند که این موضوع در کنار شرایطی که کرونا ویروس به وجود آورده است کار را برای هر دو تیم سخت می‌کند.

جزیده در خصوص هدف‌گذاری باشگاه شهرداری گنبد برای فصل جدید رقایت‌های لیگ گفت: هدف‌گذاری ما صرفا حفظ امتیاز در لیگ است ولی در کنار آن تلاش می‌کنیم با ارائه بازی‌های خوب نماینده خوبی هم برای استان گلستان باشیم. فصل سعی کردیم تیم را با بازیکنان بومی ببندیم و فکر می‌کنم جوان‌ترین تیم را هم در اختیار داریم.

بهروز عطایی، سرمربی تیم  والیبال هراز آمل، درباره تورنمنت چهارجانبه آمل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا عنوان کرد: همانطور که در جریان هستید به دلیل شیوع کرونا ویروس یک وقفه چند ماهه در اکثر رشته‌های ورزشی رخ داد و باعث شد تمامی بازیکنان از نظر آمادگی جسمانی با افت محسوسی مواجه شوند. به همین دلیل با مشخص شدن تاریخ برگزاری رقابت‌های لیگ و شروع تمرینات برای شناخت نقاط ضعف و قوت‌مان و همچنین محک بازیکنان تصمیم گرفتیم قبل از شروع رقابت‌ها چند دیدار تدارکاتی داشته باشیم که در همین راستا تورنمنت 4 جانبه را با حضور تیم‌های خاتم اردکان، شهرداری گنبد و هوراسان رامسر برگزار کردیم. در مجموع تورنمنت خوبی بود و اطلاعات لازم را کسب کردیم.

عطایی در مورد اولین دیدار تیمش در لیگ با پیکان توضیح داد: همیشه اولین بازی لیگ برای همه تیم‌ها شرایط سختی را به وجود می‌آورد. امسال هم که شرایط کاملا متفاوت با سال‌های قبل است چراکه اکثر تیم‌ها آمادگی کامل را ندارند و از طرفی دیگر لیگ امسال بدون حضور تماشاگران است که این موضوع نیز در جای خود از جذابیت و حساسیت مسابقات کم می‌کند.

سرمربی تیم هراز آمل در خصوص تعلل فدراسیون والیبال در مورد انتخاب کادر فنی تیم ملی و تاثیر آن روی رقابت‌های لیگ بیان کرد: مسئله انتخاب سرمربی و کادر فنی تیم‌ ملی مربوط به فدراسیون والیبال است و قطعا فدراسیون باید در این رابطه تصمیم لازم و درست را هرچه سریع‌تر بگیرد. قطعا اگر سرمربی تیم‌ ملی در کوران رقابت‌های لیگ در سالن حضور داشته باشد بهتر می‌تواند بازیکنان کارآمد را گزینش کند و این موضوع به تنهایی می‌تواند انگیزه بازیکنان را برای عملکرد بهتر در زمین بیشتر کند. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: