به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ فریبرز محمودزاده درباره تغییرات ایجاد شده در لیست بازیکنان تیم‌های لیگ برتر فوتبال در فصل آینده اظهار داشت: سهمیه بازیکنان بزرگسال از 18 به 20 و تعداد بازیکنان زیر 25 سال، از 3 به 4 بازیکن رسیده است. با این حال سهمیه 9 بازیکن زیر 23 سال و 15 بازیکن رده‌های امید و جوانان به قوت خود باقی است. مجموع جذب بازیکن در همه رده‌ها هم 63 بازیکن است.

وی درباره تغییر سهمیه جذب بازیکنان لیگ برتری تصریح کرد: با ممنوعیت جذب بازیکن خارجی، سهمیه 14 تیم لیگ برتری برای خرید بازیکنان لیگ برتری از 6 به 7 بازیکن، و سهمیه تیم‌های تازه صعود کرده به لیگ برتر از 8 به 10 بازیکن رسید. تیم‌ها نمی‌توانند مربی و بازیکن خارجی جذب کنند و بازیکنان و مربیان خارجی هم نمی‌توانند در تیم‌های داخلی نقل مکان کنند.

مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال درخصوص وضعیت پنجره نقل و انتقالاتی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا گفت: پنجره نقل و انتقالاتی استقلال و شهر خودرو از طرف AFC بسته است و دو تیم نمی‌توانند بازیکن جدید رجیستر (ثبت) کنند. عصر روز گذشته (دوشنبه) آخرین مهلت برطرف کردن ثبت بازیکن جدید بود که به این ترتیب، استقلال و شهر خودرو نمی‌توانند از بازیکنان جدید خود در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند. با این حال TMS پرسپولیس و  سپاهان باز بود و دپارتمان روابط بین‌الملل فدراسیون، اسامی بازیکنان این دو تیم را ارسال کرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: