به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیدمجتبی محفوظی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نشست خود و دو تن از نمایندگان مجلس با وزیر نفت برای حل مشکلات تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، اظهار کرد: در این جلسه از وزیر نفت برای حمایت یک ساله از باشگاه ریشه‌دار و پرهوادار صنعت نفت آبادان دستور لازم اخذ شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس تیم فوتبال نفت  آبادان تا پایان لیگ بیستم زیر چتر حمایتی وزارت نفت خواهد بود و  وزارت نفت به مانند گذشته ملزم به حمایت از این تیم ریشه دار شد.

وی با بیان اینکه همچنین در این جلسه موفق شدیم این مطالبه‌ مردمی  را مطرح کنیم و به کرسی بنشانیم, ادامه داد: در ابتدای نشست آقای زنگنه وزیر نفت با درخواست من و آقای مختار برای حمایت از نفت آبادان با استناد به مواد قانونی مخالف بود  ولی با استناد به همان مواد قانونی چانه‌زنی به درازا کشید و در نهایت وزیر نفت دو دستور مهم برای حمایت از نفت آبادان را صادر کرد.

محفوظی تصریح کرد: بر این مبنا مقرر شد, حمایت از تیم صنعت نفت به مدت یک سال و تا پایان فصل پیش رو از تیم ادامه پیدا کند  و دستور دوم این بود که مراحل واگذاری تیم نفت به پالایشگاه نفت آبادان هرچه سریع‌تر صورت گیرد.

وی با بیان این‌که طی این یک سال نیز در تلاش هستیم تا کارهای واگذاری تیم صنعت نفت آبادان را به پالایشگاه نفت آبادان هرچه سریع‌تر صورت پذیرد، گفت: البته قطعا با خصوصی‌سازی پالایشگاه آبادان مخالف هستیم اما از آنجا که پالایشگاه آبادان در لیست خصوصی‌سازی قرار گرفته است، قانون این اجازه را به ما می‌دهد که تیم صنعت نفت به پالایشگاه واگذار شود. به هر حال‌ این تیم طبق قانون از شرکت ملی پالایش پخش خارج شده و به پالایشگاه آبادان واگذار خواهد شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر واگذاری تیم صنعت نفت آبادان به پالایشگاه نفت آبادان صورت گیرد، یک اتفاق تاریخی رخ داده و پالایشگاه نفت آبادان می‌تواند خیلی بهتر و بیشتر از این تیم فوتبال و حتی در سایر رشته‌های ورزشی نسبت به وزارت نفت حمایت لازم را از تیم ریشه دار صنعت نفت آبادان داشته باشد.

photo_2020-09-08_22-45-06

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: