به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علی اکبر جیرسرایی، رییس کمیته پیشکسوتان کشتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، اظهار داشت: بنا جزو مربیان خاص دنیا است. روز گذشته طی گفت و گویی که با دبیر و سوریان داشت به فدراسیون بازگشت و در حال حاضر شرایط جامعه کشتی به خوبی پیش می رود.

او در ادامه درباره شرایط تمرینات کشتی‌گیران تا مهلت باقی مانده تا المپیک توکیو، گفت: کشتی‌‌گیران باسابقه جهانی و المپیک تمرینات خود را در شهرشان به صورت انفرادی زیر نظر مربیان تیم ملی انجام می دهند. آن ها خودشان می‌دانند که باید به چه صورت تمرینات خود را دنبال کنند که بدنشان از فرم نیفتد.

جیرسرایی دراین‌باره که مسئولان برگزاری المپیک اعلام کرده‌اند که هرطور که شده این آوردگاه مهم جهانی را برگزار می‌کنند، عنوان کرد: کشتی به دلیل انجام در فضای بسته و درگیری ورزشکاران با یکدیگر از زمان شیوع کرونا جزو ورزش‌های پر خطر شناخته شد ولی هرطور که شده باید کشتی‌گیران خود را همانطور که مسئولان برگزاری المپیک توکیو اعلام کرده‌اند تا زمان شروع بازی ها آماده نگه داریم. فدراسیون باید کشتی گیران اصلی ما را با دقت زیر نظر و آماده نگه دارد.

رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون کشتی با بیان اینکه اعضای تیم ملی هر کدام برای خود در حد و اندازه یک مربی هستند، افزود: کشتی‌گیران ما همانند یزدانی بسیار با نظم و انضباط تمرین خود را انجام می‌دهند و کشتی جزوی از زندگی آنها است. بسیاری از آنان مثل یک مربی خود را آنالیز و رصد می‌کنند و هیچ گاه اجازه نمی‌دهند بدنشان افت کند.

او درباره کمیته پیشکسوتان نیز گفت: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا مسابقات جهانی پیشکسوتان لغو شد اما سال 2021 این مسابقات در یونان برگزار می شود. منتظر هستیم ستاد ملی مقابله با کرونا سالن‌های ورزشی را باز کند تا پیشکسوتان تمرینات خود را آغاز کنند.

جیرسرایی در پایان ضمن تشکر از مدیرعامل صندوق اظهار کرد: از زمان مدیریت دکتر ابطحی صندوق متحول شده است. مراسم تجلیل از پیشکسوتان کاری نو در ایران و برای روحیه این عزیزان بسیار خوب و مفید بود. آنان وقتی در جمعی شاد قرار بگیرند این شادی را به خانه می‌برند و می‌دانند که فراموش نشده‌اند. امیدوارم با ازبین رفتن ویروس منحوس کرونا دوباره شاهد این اتفاقات مثبت باشیم.

علی اکبر جیرسرایی، پیشکسوت کشتی و دارای دکتری تربیت بدنی است و در حال حاضر به عنوان مدرس دردانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز مشغول به تدریس است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: