به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پزشک تیم فوتبال پرسپولیس در گفتگو با رسانه رسمی باشگاه، اظهار داشت: مسئولان پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، مسئولیت‌های بیشتری را برای پزشکان تیم‌ها در نظر گرفته‌اند. اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا بسیار مورد تأکید است.

دکتر علیرضا حقیقت روز گذشته در جلسه پزشکی حضور داشت که در این دوره از رقابت‌ها با توجه به مسأله ویروس کوید 19 علاوه بر جلسات هماهنگی مدیران، برای انجام هماهنگی‌ها و اجرای پروتکل‌های بهداشتی و پزشکی برگزار شد.

او درباره جلسه روز دوشنبه خاطرنشان کرد: در این نشست، پزشکان هر چهار تیم حاضر در گروه سوم بازی‌ها حضور داشتند و در مورد مسائل مرتبط با دوپینگ و کرونا صحبت شد. چگونگی حضور بازیکنان در تست دوپینگ به شکلی که پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا رعایت شود. روش‌های پیگیری از بدو ورود تیم‌ها به ورزشگاه، از جمله در رختکن و پروتکل‌هایی که باید در جریان بازی، تمرینات و در هتل رعایت شود از جمله مسائل مطرح شده در این نشست بود.

پزشک پرسپولیس گفت: همچنین باید به صورت روزانه فرم‌های مربوط به علائم حیاتی اعضای تیم‌ها، تهیه و ارسال شود که این علاوه بر فرم‌های مربوط به آسیب‌های پزشکی خواهد بود.  همه پزشکان تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان نیز در یک گروه مجازی عضو شدند تا با یکدیگر در ارتباط باشند و امکان تبادل نظر وجود داشته باشد.

دکتر حقیقت تصریح کرد: مسائل پزشکی به خاطر شرایط کرونا، بسیار مورد حساسیت و تأکید قرار گرفته است. در همین جلسه مطرح شد که به صورت مرتب با مسئولان هتل‌ها، در مورد مسائلی چون؛ غذایی که سرو می‌شود برای تغذیه مناسب بازیکنان، جلسه داشته باشیم. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: