به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم‌های فوتبال شهرخودرو و سپاهان با تساوی در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در فاصله یک هفته مانده به پایان این مسابقات از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند.

این دو تیم که با سرمربیان جدید خود پای به این رقابت‌ها گذاشته بودند شباهت‌های جالبی با همدیگر دارند. 

سیدمهدی رحمتی که به صورت کاملا غیرمنتظره و بدون هیچ تجربه‌ای سرمربیگری تیم شهرخودرو را برعهده گرفت در اولین تجربه خود باید در مسابقات لیگ قهرمانان به میدان می‌رفت. آن هم در شرایطی که نه تنها نمی‌توانست از بازیکنان جدید خود استفاده کند بلکه دو مهره اصلی خود را هم از دست داده بود. علاوه  بر این آقای سرمربی هم نمی‌توانست از روی نیمکت تیمش را هدایت کند و باید از روی سکوها برای شهرخودرو مربیگری می‌کرد. رحمتی در 3 دیداری که سرمربیگری شهرخودرو را برعهده داشت، 2 شکست مقابل شباب الاهلی را تجربه کرد و یک امتیاز هم از الهلال عربستان گرفت اما تیمش در هیچ کدام از این دیدارها موفق به گلزنی نشد. در نهایت هم شهرخودرو با این نتایج در فاصله یک هفته مانده تا پایان مسابقات مرحله گروهی از این رقابت‌ها حذف شد.

رحمتی و نویدکیا که روزهای خاطره‌انگیزی را از خود در ذهن هواداران فوتبال در مستطیل سبز ساخته‌اند و در مقطعی در سپاهان با یکدیگر همبازی بوده‌اند، تا به اینجای کار نتوانسته‌اند نتایج قابل قبولی کسب کنند که البته هنوز زود است که بخواهیم درباره آنها قضاوت کنیم  اما این دو سرمربی جوان و باانگیزه امیدوارند تا در ادامه راه سرمربیگری خود بتوانند نتایج خوبی را همراه با شهر خودرو و سپاهان کسب کنند چراکه هر دو سرمربی جوان با قراردادی سه ساله وارد جرگه مربیان شده‌اند و مسیر پر پیچ و خم و طولانی در انتظار خود می‌بینند.

باید منتظر ماند و دید رحمتی و نویدکیا روزهای رویایی دوران بازیگری‌شان را تکرار خواهند کرد یا اینکه حق با منتقدان آنهاست که معتقدند آنها نباید به این زودی وارد چالش سخت مربیگری در سطح اول فوتبال ایران می شدند. گذر زمان و عملکرد رحمتی و نویدکیا در لیگ بیستم می‌کند حق با منتقدان این دو ستاره سابق فوتبال است یا نه. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: