به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در شرایطی که پرسپولیس می‌توانست با پیروزی برابر الدحیل قطر خیالش را برای صعود به مرحله بعد راحت کند، شکست سرخ‌ها برابر حریف قطری و پیروزی پرگل الشارجه برابر التعاون، معادلات صعود را پیچیده کرد تا همه چیز برای شناسایی چهره تیم‌های صعودکننده از این گروه به بازی پایانی این تیم‌ها موکول شود.

پرسپولیس پس از شکست برابر الدحیل حالا 90 دقیقه حساس و سرنوشت‌ساز را پیش‌روی خود می‌بیند؛ دیداری که فقط پیروزی در آن می‌تواند شاگردان یحیی گل‌محمدی را به مرحله بعدی بفرستد تا بدین ترتیب مشخص شود این بازی یکی از مهم‌ترین بازی‌های روز پایانی رقابت‌های لیگ قهرمانان برای نمایندگان ایران است.

گل‌محمدی برای این دیدار چالش ویژه‌ای را پیش‌روی خود می‌بیند، در حالی که این تیم فقط با پیروزی می‌تواند حکم صعود به مرحله بعد را به دست آورد، شرایط خاص حاکم بر وضعیت نفری این تیم اوضاع ویژه‌ای را برای این تیم فراهم آورده است؛ از مصدومیت سعید آقایی که به نظر می‌رسد مانع حضور او در این بازی شود تا شرایط مبهم بشار رسن و عیسی آل‌کثیر مواردی است که به نظر می‌رسد محدودیت‌هایی را برای ترکیب چینی گل‌محمدی به وجود بیاورد.

پرسپولیس با خط دفاع نسبتا کم اشتباه باید در بازی پنج‌شنبه شب برابر تیمی به میدان برود که در بازی اخیرش مقابل التعاون با به ثمر رساندن 6 گل، جشنواره گل به راه انداخت تا تقابل این 2 خط در این دیدار پیش‌بینی‌ها را از نتیجه این بازی کمی سخت کند.

در شرایطی که تنها پیروزی برابر الشارجه می‌تواند باعث صعود پرسپولیس شود در آن سوی میدان با توجه به قوانین عجیب و غریبی که در این مسابقات حکمفرماست، یک تساوی هم برای صعود اماراتی‌ها کفایت می‌کند تا از این حیث کفه ترازو به نفع اماراتی‌ها سنگین‌تر باشد.

پرسپولیس در صورتی‌که بتواند با توان تهاجمی خود در این دیدار به گل برسد، با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر ساختار دفاعی پرسپولیس، مهار عناصر تهاجمی حریف کار غیرممکنی برای سرخ‌پوشان نیست و با وجود حضور مهاجمان خطرناک، خط دفاعی باتجربه سرخ‌پوشان می‌تواند مانع از گلزنی آنها شود.

سرنوشت پرسپولیس برای صعود به مرحله بعد در دست خودش است و این موضوع می‌تواند برای سرخ‌ها پوئن مثبتی باشد تا با ارائه بازی حساب شده و به دور از احساسات کاذب و اسیر شدن در بازی‌های روانی که احتمال بروزش در این دیدار کم نیست، پیروزی شیرینی برای سرخ‌پوشان رقم خورده و بار دیگر نشان‌ دهند که  می‌توانند نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران در قاره کهن باشند. 3/5

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: