به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رشته تنیس یکی از ورزش‌های مورد علاقه فوتبالیست های ایرانی بوده بطوریکه از دیرباز حتی در اوج دوران فوتبال خود، تنیس را بصورت تفریحی دنبال می کردند.

محمد دادکان، ناصر نواموز، هادی عقیلی و بسیاری دیگر از فوتبالیست ها حتی این ورزش را به دلیل استمرار در تمرین به خوبی بازی کردند و به ورزشکاران قابلی در این رشته تبدیل شدند.

غلامحسین نوریان رییس اسبق فدراسیون تنیس هم از جمله قدیمی های فوتبال که حتی سابقه بازی در المپیک ١٩٦٤ را هم دارد از جمله فوتبالی های رییس فدراسیون تنیس بوده است.

علی کریمی که در دوران فوتبال لقب جادوگر را هم دریافت کرد یکی از آخرین فوتبالیست های تنیسی شده که از چند ماه گذشته در دوران فراغت از فعالیت های فوتبالی بصورت جدی تنیس را دنبال می کند و علاقمند به این رشته شده و این روزها تمرینات منظمی در  آرشا کلاب که از مجموعه های کم نظیر تنیس در ایران است، سپری می کند.

فرزین ضیا آذری سرپرست دبیری فدراسیون تنیس هم که از اهالی پیشین این رشته مهیج محسوب می شود و سابقه فعالیت در فدراسیون را پیش از این به عنوان سرپرست تیم ملی تنیس همچنین مشاور رییس فدراسیون داشته است و اتفاقا سابقه حضور در تیم فوتبال جوانان پرسپولیس را دارد اکنون خبر از برگزاری جام دیپلمات ها در آرشا کلاب می دهد که قرار است نهم تا یازدهم آبان ماه با حضور دیپلمات های فعال در ایران برگزار شود و علی کریمی هم به عنوان یکی از اسطوره های فوتبال ایران و بازیکن مطرح در قاره کهن که سابقه بازی در بایرن مونیخ را هم دارد، در این جام حضور افتخاری خواهد داشت.

فرزین ضیا آذری در دهه هفتاد با قرار گرفتن در درون دروازه پرسپولیس، دوران فوتبالی خود را آغاز کرد و حتی قابلیت های زیادی را برای ورود به تیم بزرگسالان نشان داد اما با قبولی در کنکور پزشکی به دوران فوتبالی خود پایان داد و تنیس را به عنوان ورزش محبوب خود در کنار پزشکی ادامه داد تا اینکه اکنون در سمت دبیری فعالیت های این رشته را هدایت می کند.

دبیر فدراسیون که برای هماهنگی امور مربوط به برگزاری جام دیپلمات ها به آرشا کلاب رفته بود، عصر چهارشنبه دوم مهرماه یک عصر پاییزی رقابتی  را در یکی از زمین هاردکورت آرشا کلاب با علی کریمی سپری کردند و یک بازی مهیج را رو در روی هم پشت سرگذاشتند.

علی کریمی این روزها با جدیت تنیس را دنبال می کند و حضور افتخاری او در جام دیپلمات ها هم جالب توجه خواهد بود.

چه بسا اکنون که علی کریمی هم وارد دنیای تنیس شده به زودی شاهد رقابت جدی تر علی کریمی و دیگر پیشکسوتان فوتبالی تنیس هم باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: