به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مرتضی محصص پس از صعود پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در خصوص عملکرد باشگاه های ایرانی در این مسابقات گفت: به اعتقادم تیم های ما در حد توانایی های خودشان عملکرد خوبی در بازی ها داشتند. پرسپولیس و استقلال موفق به صعود از مرحله گروهی شدند و شهرخودرو همچنین سپاهان به دلیل تغییراتی که در کادر فنی داشتند طبیعتا با آمادگی کامل وارد این رقابت ها نشدند. در واقع مربی به زمان بیشتری برای ایجاد ارتباط با اعضای تیم و بازیکنانش نیاز دارد که این زمان برای دو تیم شهر خودرو و سپاهان وجود نداشت.

رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خصوص عملکرد استقلال در مرحله یک چهارم نهایی گفت: استقلال برابر تیم قدرتمندی مثل پاختاکور بازی کرد که یک سبک مشخص و شناخته شده دارد. همچنین به اعتقاد من استقلال در این بازی تا حدودی بدشانس بود و می توانست به مرحله بعدی صعود کند. فوتبال پاختاکور با توجه به تفکرات کادر فنی این تیم از سبک هلندی پیروی می کند و کاملا مشخص است که شکل بازی این تیم با تاکید بر مالکیت توپ و ایجاد فرصت با پاس های متعدد است. یکی از مشکلات فوتبال ما همین است که هنوز فلسفه مشخصی برای باشگاه های خودمان نداریم و نمی دانیم می خواهیم با چه سبکی بازی کنیم. تغییرات زیادی در کادر فنی باشگاه ها موجب می شود که شاهد شکل گیری هویت و سبک بازی تیم ها نباشیم. در این مقطع نظر شخصی من این است که باید مجید نامجومطلق حفظ شود چون عملکرد خوبی داشته در حالی که فرصت کمی داشت و با این وجود استقلال مقابل پاختاکور در حد توان خودش خوب ظاهر شد. به نظر من اگر به نامجومطلق فرصت بدهند می تواند در استقلال موفق شود و ما نباید به دنبال تغییرات مداوم روی نیمکت باشیم.

محصص در خصوص عملکرد پرسپولیس در بازی مقابل السد قطر گفت: استادیوم باشگاه السد مشابه اولدترافورد ساخته شده و فلسفه این باشگاه بسیار مشابه منچستر است. نحوه جذب بازیکن و به خدمت گرفتن نفرات موثر و شاخص را در این باشگاه می بینید. از نظر بودجه و امکانات ما با السد قابل قیاس نیستیم. اما پرسپولیس با یحیی گل محمدی با یک مربی ایرانی در این بازی پیروز شد آن هم نه پیروزی تصادفی و کسب نتیجه بلکه با شایستگی و ارائه یک بازی با کیفیت و با برنامه به آنچه می خواست رسید. پرسپولیس یک گل زد و دو بار توپ را به تیرک دروازه کوبید. نشان داد سبک بازی خودش در این مسابقه را انتخاب کرده و می داند به دنبال چه هدفی است. این همان چیزی است که ما باید به دنبال آن باشیم.من شخصا نظر ویژه ای روی بازی سرلک و احسان پهلوان داشتم که به نظرم در مسیر پیشرفت قرار دارند و هرچه می گذرد از این دو کیفیت بهتری می بینیم هرچند بقیه بازیکنان پرسپولیس هم بسیار مفید و تاثیرگذار بودند.

رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ما باید به مربیان داخلی خودمان افتخار و اعتماد کنیم. یحیی گل محمدی نمونه موفقیت مربیان ماست و نشان می دهد در سال های آینده می توانیم به اعتقاد من مربیانی خارج از مرزهای کشور داشته باشیم. گل محمدی موفق شد با برنامه و نظر یک تیم قدرتمند و یک مربی بزرگ را مغلوب کند. به اعتقاد من پرسپولیس با گل محمدی همچنان در مسیر پیشرفت قرار دارد و کیفیت این تیم بالاتر خواهد رفت. من به این تیم خوش بینم هرچند پاختاکور حریف بسیار قدرتمندی است اما پرسپولیس با آنالیز مناسب حریف می تواند از این مرحله هم عبور کند. فراموش نکنیم که ضربات ایستگاهی در چنین تورنمنت هایی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: