به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفته ششم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، روز یکشنبه با شش دیدار در شهرهای مریوان، تهران، آمل، سیرجان، ورامین و ارومیه برگزار خواهد شد.

این هفته قرار بود تیم شهداب یزد تنها تیم استراحت کننده باشد، اما تصمیم جدید کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون درخصوص حذف تیم شهروند اراک از لیگ برتر سال ۹۹ به دلیل عمل‌ نکردن مسئولان این تیم به تعهدات خود، برنامه مسابقات هفته ششم را دست‌خوش تغییر کرد. چرا که با خارج کردن شهروند اراک از جدول مسابقات، بازی این تیم با شهرداری گنبد هم لغو شد تا این هفته گنبدی‌‌ها هم چاره‌ای جز استراحت نداشته باشند.

در هفته ششم لیگ برتر والیبال مردان ایران، دیدار شهرداری ورامین با فولاد مبارکه سپاهان اصفهان یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته خواهد بود. هر دو تیم با ۴ برد، یک باخت و ۱۲ امتیاز برابر هم قرار می‌گیرند؛ با این تفاوت که اصفهانی‌ها در رتبه سوم جدول ایستاده‌اند و ورامینی‌ها یک پله پایین‌تر از آن‌ها.

تقابل دو تیم در شرایطی انجام می‌شود که هر دو تیم، بازی هفته گذشته خود را با برد پشت سرگذاشته‌اند؛ اتفاقی که به اصفهانی‌ها و ورامینی‌ها انگیزه می‌دهد تا برای ارتقای جایگاه خود، از هیچ تلاشی فروگذار نکنند. به‌خصوص این‌که شهرداری ورامین قطعا از امتیاز میزبانی خود به بهترین شکل ممکن برای رسیدن به پیروزی استفاده خواهد کرد.

حضور رحمان محمدی راد در سالن شهید گل عباسی ورامین، همراه با خاطرات خاصی برای این مربی است، زیرا رحمان هدایت تیم‌های لیگ برتری را با پذیرش مسئولیت شهرداری ورامین آغاز کرد و حال بعد از دو سال، این مربی دوباره در این سالن تفکرات خود را به شاگردانش دیکته می‌کند، اما این‌بار برای مبارزه با حریفی قدرتمند به‌نام شهرداری ورامین که سابقه قهرمانی در مسابقات باشگاه‌های آسیا را نیز دارد.

حال باید منتظر ماند و دید که سرمربی تیم فولاد سپاهان، شاگردانش را در سفر به ورامین همراهی می‌کند؟ تیم سپاهان در لیگ ۹۸ که به دلیل شیوع کرونا ناتمام ماند، قرار بود ۲۱ اسفندماه میهمان شهرداری ورامین باشد، اما لیگ برتر مردان از یازدهم اسفندماه تعطیل شد.

دیگر بازی جذاب هفته، به میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد؛ جایی که شهرداری ارومیه و سایپا تهران، رو در روی هم قرار می‌گیرند. هرچند که از نظر جایگاه دو تیم در جدول رده‌بندی، شاید جدال تیم هفتم با تیم صدرنشین لیگ چندان هم حساس به نظر نرسد، اما آنچه این دیدار را دیدنی خواهد کرد، نبرد غیرمستقیم نیمکت مربیان خواهد بود. تقابلی که اندیشه‌های مصطفی کارخانه و پیمان اکبری، دو مربی نامدار و کارکشته را برای خارج کردن تیم‌شان با پیروزی از زمین، به چالش خواهد کشید.

برنامه کامل هفته ششم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

مریوان، ساعت ۱۶، سالن زاگرس

راه‌یاب ملل کردستان – خاتم اردکان

داور اول: محمد عشق‌دوست، داور دوم: مهرداد شوشتری، ناظر فنی: علی امیدی و ناظر داوری: علی‌اصغر حاج‌کاظمی

تهران، ساعت ۱۶، سالن ایران‌خودرو

پیکان تهران – آذرباتری ارومیه

داور اول: داود نافعی، داور دوم: میثم پارسه، ناظر فنی: احمد دامغانی‌نژاد و ناظر داوری: محمدحسین شفقی

آمل، ساعت ۱۷، سالن پیامبر اعظم(ع)

لبنیات هراز آمل – هورسان رامسر

داور اول: مرتضی اکرمی، داور دوم: امید فولادی‌وندا، ناظر فنی: محمد ابراهیم‌زاده و ناظر داوری: امیر صداقت

سیرجان، ساعت ۱۶، سالن سردار سلیمانی

فولاد سیرجان – شهرداری قزوین

داور اول: قادر صادقی، داور دوم: علی‌اکبر پاکدلان، ناظر فنی: حمید حق‌بین و ناظر داوری: خلیل یگانه‌مجد

ورامین، ساعت ۱۶، سالن شهید گل‌عباسی

شهرداری ورامین – فولاد سپاهان اصفهان

داور اول: محمدرضا درفش‌کاویان، داور دوم: مرتضی علایی، ناظر فنی: شهباز صدری، ناظر داوری: اسماعیل صباغ و ناظر ویژه: احمد شوشتری

ارومیه، ساعت ۱۶، سالن غدیر

شهرداری ارومیه – سایپای تهران

داور اول: محمد (فرهاد) شاهمیری، داور دوم: اسماعیل رزقی، ناظر فنی: حسین پورکاشیان، ناظر داوری: امیدوار حاتمی و ناظر ویژه: جمشید حمیدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: