به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رضا حجتی، مدیرکل توسعه ورزش مناطق روستایی وزارت ورزش و جوانان درخصوص تشکیل کمیته ورزش روستا که به دستور وزیر ورزش و جوانان شکل گرفته است اظهار داشت: در راستای توسعه عدالت اجتماعی، به خصوص عدالت ورزشی توجه ویژه به روستاها و مناطق محروم در دستور کار قرار گرفته است. سیاست جدیدی در وزارت ورزش اتخاذ شده است و همه فدراسیون‌ها و هیات‌های استانی موظف هستند به غیر از اینکه متولی ورزش حوزه خود در شهرها هستند در روستاها نیز فعالیت لازم را داشته باشند.

وی در ادامه افزود: فدراسیون‌ها موظف هستند طبق اساسنامه در سراسر کشور و همه نقاط رشته متبوع را گسترش دهند. در سیاست جدید کمیته‌ای را به نام کمیته ورزش روستا با این رویکرد تشکیل دادیم. فدراسیون‌ها موظف هستند با برنامه‌ریزی و تقسیم منابع و با توجه به شدت محرومیت مناطق مختلف توجه لازم را به روستاها داشته باشند.
حجتی خاطرنشان کرد: طرح ایجاد این کمیته از سوی دفتر توسعه ورزش روستایی آماده و در اختیار دکتر سلطانی فر قرار گرفت. تشکر می‌کنم از وزیر ورزش و جوانان که توجه لازم را به توسعه ورزش روستایی دارند و در این خصوص همیشه مساعدت لازم را دارند. امیدوارم که همه فدراسیون‌ها در راستای توسعه عدالت اجتماعی و مرام‌نامه اساسنامه به مناطق محروم توجه داشته باشند و شاهد یک تحول بزرگ در ورزش روستاها باشیم.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: