به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محدودیت ورود مسافر از 159 کشور به ژاپن از مواردی برای کنترل انتشار ویروس کرونا است. این محدودیت برای مسافرانی که با دلایل اقتصادی اقدام به سفر می‌کنند کمی آسان تر شده اما دولت ژاپن امیدوار است تا برای تمامی گردشگران که تمایل به حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو دارند، مجوز ورود صادر کند.

دولت ژاپن از گردشگران خارجی می‌خواهد تا اپلیکیشن سلامت را در زمان درخواست برای ویزا در سفارت‌های کشورهایشان دانلود نمایند؛ تست کوید 19 گردشگران باید قبل از پرواز آنها منفی باشد و نسبت به خرید بیمه سلامت برای احتمال ابتلا به ویروس در ژاپن اقدام کنند.

گردشگران تنها زمانی که نتیجه تست کرونا آنها منفی باشد مجاز به شرکت در رویدادهای المپیک و پارالمپیک خواهند بود. آنها می‌بایست پس از گذشت 14 روز از بدو ورود خود به ژاپن اطلاعات سلامت خود را در اپلیکیشن سلامت درج نمایند.

دولت ژاپن همچنین اقدام به برپایی مرکز سلامت برای گردشگران خارجی کرده تا از حضور افراد خارجی در مراکز عمومی سلامت کشور جلوگیری کند.

انتظار می رود برنامه‌های اقدامات متقابل دولت ژاپن که تا ژانویه ادامه دارد، در آوریل نیز انجام شود، البته تمام اقدامات بستگی به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن و سایر کشورها دارد.

تا کنون 85300 مورد ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن وجود دارد که از این تعداد 1595 نفر جان خود را از دست داده‌اند که به نظر می‌رسد در کنترل این ویروس موفق بوده است.

دولت ژاپن اعلام کرده که با آسودگی و عدم محدودیت ورزشکاران می‌توانند در کل ژاپن با قطار سفر کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: