به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص قرعه کشی بیستمین دوره رقاربت‌های لیگ برتر فوتبال کشور به رادیو ورزش گفت: با توجه به شرایط کشور به واسط شیوع ویروس کرونا در شرایط تصمیم گیری با اطمینان کامل نیستیم. یک زمان ما تصمیم گیری در شرایط عدم اطمینان را داریم. اکنون به واسطه چالش های بیرونی که بحث شیوع ویروس کرونا عمده ترین آن است، همچنین بحث وارونگی هوا در چنین شرایطی هستیم. این موارد در برنامه ما اثر می گذارد.  

او تصریح کرد: با توجه به اینکه لیگ گذشته دیر تمام شد، این لیگ با تأخیر شروع می شود. ما باید حتماً این لیگ را به موقع تمام کنیم. با توجه به اینکه سال آینده، سال جام جهانی است، اگر نتوانیم سال آینده لیگ مان را به موقع شروع کنیم به موقع تمام نمی شود و آن سال برای ما مهمتر از هر چیزی است؛ چراکه انشالله باید ملی پوشانمان را هر چه سریعتر راهی رقابت های جام جهانی کنیم.

مهدی تأکید کرد: با استراحتی که بین رقابتها درنظر می گیریم، سعی می کنیم حداقل فشار و تنش را روی تیم ها بگذاریم. به صورتی برنامه ریزیمان را مقطعی انجام می دهیم که از زمان نهایت بهره برداری را کنیم و آن را به فضای استراحت تیم ها منتقل کنیم. امیدوارم که در این زمینه موفق عمل کنیم.  

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: برنامه مان را در قالب کلان چیده ایم؛ اما با توجه اینکه وضعیت شیوع ویروس قابل پیش بینی نیست؛ به صورت مقطعی و در هفته های کوتاه مدت برنامه قطعی مان را اعلام می کنیم که احیاناً‌ تیم ها بابت هزینه سفر و تهیه و تدارک دچار چالش هزینه بیشتر از این نشوند.

او در پاسخ به این سوال که زمان برگزاری شهرآورد پایتخت را چطور پیش بینی می کنید، بیان کرد: ما تمامی روزهای بین المللی از جمله فینال لیگ قهرمانان را در برنامه مان لحاظ کرده ایم و حداکثر تلاشمان این است که تیم ها با استارت منطقی وارد رقاربتها شوند. اکنون نمی توانم تاریخ دقیقی برای برگزاری شهرآورد اعلام کنم. سعی می کنیم هر 3 هفته یا 4 هفته یکبار برنامه را اعلام کنیم که تیم ها برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

این برنامه صبح و ورزش، با اجرای حافظ کاظم زاده و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت ۷:۱۰ هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و۲۰ دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: