دکتر مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش در گفت‌گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: امیدوارم این هفته فرصتی باشد برای مدیران و خدمتگذاران عرصه ورزش تا بتوانند عملکرد خود را در بخش‌های مختلف به مردم ارائه دهند. ما هم از این فرصت استفاده کنیم تا مردم بیشتری را به این باور برسانیم که فعالیت بدنی و ورزش و  در حقیقت حضور در محیط‌های ورزش می‌تواند به سلامتی جسم و روح آنها کمک کند. مطمئنا همکاران ما در خلال یک سال گذشته با تلاشی که داشتند و زحماتی که کشیدند موفق شدند هم در ورزش قهرمانی و هم در ورزش همگانی آنهم با وجود شرایط و محدودیت‌هایی که در حوزه ورزشی رخ داد کارنامه خوبی را رقم بزنند.

او ادامه داد: تقریبا تمامی ورزشکاران ما تلاش کردن از شرایط ویژه در این روزها که به‌خاطر شیوع کرونا به وجود آمده است استفاده کنند و به صورت انفرادی خودشان را آماده نگه دارند. در کنار این همکاران من در بخش‌های مختلف در رسانه‌ها تلاش کردند تا فضایی توام با شعف و نشاطی را برای افرادی که در خانه هستند و محدودیت تردد دارند ایجاد کنند که این افراد با انجام فعالیت‌های جسمی و بدنی به حفظ سلامتی بدنشان کمک کنند. طبیعتا در فرایند توسعه هر کشور جمعیت سالم و پر نشاط می‌توانند روند حرکت توسعه آن کشور را در ابعاد مختلف سریع‌تر کند. ما معتقدیم که در این راستا نقش تعیین کننده‌ای را می‌توانیم ایفا کنیم. قطعا  از فرصت‌های مختلفی که فراهم می‌شود استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم جمع بیشتری را به فعالیت‌های بدنی وادار کنیم تا افراد بتوانند  این شور و نشاط را به محل زندگی و محل کار خود منتقل کنند.

سلطا‌نی‌فر افزود: اجرای پروژه‌های مختلف ورزشی و ایجاد زیرساخت‌ها و سخت افزارها یکی از مهمترین اقداماتی بود که به‌رغم محدودیت‌های ورزشی که در سال‌های اخیر و به ویژه یک سال گذشته وجود داشت انجام دهیم. در این مدت صدها خانه ورزش روستایی فعال شده است، صدها زمین چمن مینی فوتبال مصنوعی راه‌اندازی شده است، پروژه و استادیوم‌های فوتبال در شهرهای مختلف فعال شده است، سالن‌های سرپوشیده را در شهرهای مختلف افتتاح و در اختیار ورزش دوستان قرار دادیم، تلاش ما این است که در ماه‌های پایانی دولت بتوانیم پروژه‌های بیشتری را با امکانات خوبی به سرانجام برسانیم تا مکان‌های ورزشی در اختیار  همه افراد قرار بگیرد تا شخصی از فعایت بدنی محروم نماند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: کار دیگری که در سال گذشته انجام دادیم همگرایی و هم‌افزایی با دستگاه‌هایی بود که درگیر کار ورزش هستند از جمله نیروهای مسلح، شهرداری، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش که در غالب شورای ورزش همگانی موفق شدیم یک همرامی خوبی را به وجود بیاوریم تا همه این فضاها در اختیار مردم قرار بگیرد. اقدام مهم دیگر ما تصویب قطعی قانون اهداف، وظایف و اختیارات ورزش و جوانان بود که ورزش ایران بعد از 49 سال به تصویب مجلس و تائید شورای نگهبان رسید و ما با اختیارات و ظرفیت‌های جدیدی مواجه شدیم تا بتوایم به امید خدا خدمت‌گذاری در حوزه ورزشی را  به مردم گسترش دهیم. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: