مجتبی عابدینی، نفر چهارم شمشیربازی سابر المپیک، در خصوص اینکه قرار بود اردوی شمشیربازی از اوایل آبان ماه برگزار شود و این موضوع رخ داد یا خیر؟ به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: در حال حاضر به خاطر کرونا و پروتکل‌های بهداشتی که رعایت کردنش خیلی سخت است اردویی برگزار نشده است. این موضوع مختص به ایران نیست و کل دنیا همین است و این مشکل در تمام دنیا وجود دارد و بچه‌ها تمرینات انفرادی انجام می‌دهند. فدراسیون جهانی تا آخر 2020 پیش برنامه مسابقه‌ای تدارک ندیده و به دلیل شیوع ویروس کرونا بچه‌ها در شهرهای خودشان تمرین می‌کنند.

او در همین خصوص ادامه داد: نظر خودم این است که سلامت ورزشکار مهم‌تر است و اگر ورزشکار  آسیب ببیند تا بخواهد به حالت عادی برگردد خیلی سخت است. این موضوع صرفا نظر من است و قطعا مسئولین هر برنامه‌ای که داشته باشند اجرا می‌کنند. اما علامت سوالی که در این بین وجود دارد این است که چرا رشته‌هایی مثل کشتی که تن به تن و نفس به نفس است برگزار می شود اما شمشیربازی نه؟ به هرحال پروتکل های بهداشتی که باید رعایت شود، برای مثال باید 14 روز قبل از مسابقات بچه‌ها در یک‌جا باشند و از سلامت آنها مطمئن شد اما این مسائل رعایت نمی شود.

عابدینی درخصوص المپیک توکیو که پیش‌رو است عنوان کرد: من  فکر می‌کنم می‌خواهند المپیک را به هر نحوی شده برگزار کنند. خیلی از کشورها هنوز سهمیه نگرفتند؛ برای مثال فرانسه یا روسیه باید سهمیه بگیرد تا هشت تیم کامل شود. یک مسابقه از انتخاب المپیکی باقی مانده 6 تا از مسابقات عقب افتاده و مسابقات باید برگزار شود ما هم تیم چهارم و پنجم هستیم. آقای فخری برنامه‌ریزی‌های انجام داده که سطح تیم را بالا ببریم. کرونا باعث شده خیلی از اردوها لغو شود. نمی‌دانم چه پیش می‌آید قبل از المپیک مسابقات قهرمانی آسیا داشتیم که خیلی برای ما مهم بود و امتیازات این مسابقات برای رنکینگ خیلی مهم بود اما مشکلی از این بابت نداریم و سهمیه را گرفته‌ایم. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: