به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در ابتدای نشست فرشید طهماسبی مدیرکل دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تبلیغات ابزار اصلی کار رژیم صهیونیستی است ابراز داشت که عملکرد حوزه ورزش پس از پیروزی انقلاب اسلامی خوب و از میانگین بالاتر بوده است. ایشان همچنین  عدم توجه به تخصص گرایی در ورزش و عدم وجود برنامه راهبردی در حوزه ورزش را از جمله نقاط ضعف فعلی دانست.

دکتر طهماسبی در آخر برای مقابله با رژیم صهیونیستی راهکارهایی همچون استفاده از ظرفیت های حقوق بین الملل،تشکیل کارگروه دائمی مقابله با رژیم صهیونیستی در حوزه ورزش، تهیه آثار فاخر برای مقابه اقدات صهیونیست ها در ورزش،استفاده از تجارب موفق سایر کشورها در مقابله با رژیم صهیونیستی، اعزام رایزن های ورزشی به 5  قاره دنیا، ارائه برنامه راهبردی در پیاده سازی راهکارهای عملیاتی، انجام اقدامات پیشگیرانه جانبی مانند آموزش و فرهنگ سازی و دقت در گزینش مدیران را بر شمردند.

در ادامه مجتبی امانی کارشناس ارشد وزارت امورخارجه عنوان کرد که می توان با ایجاد محور ضد صهیونیستی در ورزش و ذکر دلایل متقن  روی موضوعات تبلیغاتی مانند نژاد پرستی رژیم صهیونیستی کار کرد.

سپس دکتر میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران نیز با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال استفاده ابزاری از ورزش برای عادی سازی است،راهکارهای مقابله با آن را ایجاد کارگروه و تداوم جلسات،استفاده از ظرفیتهای منشور المپیک، به کارگیری فضای تبلیغات و افکار عمومی، استفاده از ظرفیت های نهادهای بین المللی مانند یونسکو و ایجاد مباحث انگیزشی برای ورزشکاران دانست. رییس سازمان بسیج ورزشکاران ایجاد هم افزایی میان وزارت امور خارجه، وزارت ورزش، معاونت بین الملل بسیج را لازم دانست وبر گفتمان سازی و اعطای نشان بین المللی مقاومت به ورزشکارانی که در مقابل رژیم صهیونیستی حضور  نمی یابند،تاکید نمود.

دکتر هیبت الله نژندی منش عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه عدم حضور ورزشکاران ایرانی در مقابل رژیم صهیونیستی را در حقیقت اعتراضی به غیرقانونی و نامشروع بودن موجودیت این رژیم و نقض گسترده حقوق بشر علیه مردم مظلوم فلسطین دانست. ایشان همچنین رویارویی ورزشکاران ما با رژیم صهیونیستی را در راستای کاهش قبح موجودیت نامشروع این رژیم برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی نیز در این پیش نشست بر لزوم مبارزه همه جانبه در همه حوزه ها با رژیم صهیونیستی تاکید نمود و بر این موضوع تاکید کرد که این مبارزه باید آشکار و شفاف باشد. ایشان همچنین اضافه نمود همانطور که ورزش از اقتصاد جدا نیست، از سیاست هم جدا نمی باشد و باید حوزه ورزشی از خنثی بودن  رها شود و به سمت حوزه های ارزشی حرکت نماید. ایشان در آخر بر افزایش هماهنگی بین دستگاه دیپلماسی و وزارت ورزش تاکید نمود  و وجود خلا قانونی در این زمینه را یک ایراد جدی دانستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: