بیژن ذوالفقارنسب در گفتگو با خبرگزاری برنا در خصوص بازی دوستانه تیم ملی در برابر بوسنی اظهار داشت: این بازی و بازی های دوستانه دیگر بهترین فرصت برای کادر فنی است تا ارزیابی خوبی از شرایط ملی‌پوشان داشته باشند و بیشترین بهره این دیدار کادرفنی می‌رسد که می‌تواند ملی پوشان را در شرایط مسابقه در قالب تیم ملی ایران ارزیابی کرده تیم خود را برای بازی‌های رسمی آماده کند.

 ذوالفقارنسب در مورد لیست تیم ملی و انتقاداتی که به اسکوچیچ در خصوص این لیست وارد است تاکید کرد: متاسفانه فوتبال ایران فرهنگ اشتباهی حاکم است که هر مربی هر لیستی را ارائه می دهد با مخالفت هایی روبه رو می شود به اعتقاد من این اتفاق فقط در فوتبال ایران رخ می دهد و اصلاً اتفاق خوبی نیست. در سراسر دنیا مربیان تیم های ملی بر اساس نیاز و شرایط خود نفراتی را در اردوهای مختلف مورد ارزیابی قرار می دهند تا بهترین ها را برای مسابقات رسمی انتخاب کند و این یک موضوع کاملا طبیعی است و انتقاداتی که در این خصوص می شود اصلاً درست نیست.

او در ادامه تاکید کرد:به اعتقاد من در کناره پیشرفت های فنی باید این مسئله نیز در فوتبال ما فرهنگ‌سازی شود انتقاداتی از این قبیل وارد نشود تا کادرفنی بتواند در اردوهای مختلف و بازی های متفاوت نفرات مختلفی را مورد ارزیابی قرار دهد. 

این کارشناس این کارشناس فوتبال ایران در پایان در خصوص فوت زنده یاد محمود یاوری خبرنگار برنا گفت یاوری جز مردان بزرگ و تاثیرگذار در فوتبال ایران بود ملی سالهای زیادی رو سالهای زیادی از عمرش را در تیم های ملی و باشگاهی سپری کرد و در این مدت چهره های زیادی را به عنوان بازیکن و مربی به فوتبال ایران معرفی نمود. او جایگاه ویژه ای در فوتبال ایران داشت. شنیدن خبر فوت ایشان مرا متاثر کرد.  جا دارد این اتفاق تلخ را به جامعه ورزش به خصوص جامعه فوتبال و خانواده ایشان تسلیت بگویم. 

 

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: