مهدی رجب‌زاده، کاپیتان اسبق تیم ذوب‌آهن اصفهان، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به درگذشت محمود یاوری اظهار داشت: محمود یاوری مربی بزرگی بود که خیلی از جامعه فوتبال ما که فوتبالیست یا مربی شده‌اند به نوعی مستقیم و غیر مستقیم با و کار کرده‌اند. من شخصا مدیون ایشان هستم. یاوری روی جوان‌هایی مثل من، علی سامره، حمیدرضا رجبی، سیدمهدی رحمتی و...  سرمایه‌گذاری کرد و به ما فرصت داد و همه ما را به فوتبال ایران معرفی کرد. جوانگرایی ایشان باعث شد فوتبالیست‌های زیادی به فوتبال ایران معرفی شوند.ضمن این که باید تاکید کنم فوتبال شیراز در مقطعی مدیون محمود یاوری است. او در فوتبال ایران مکتبی ایجاد کرد که مبتنی بر نظم و انضباط و صداقت در فوتبال بود. 

رجب‌زاده در ادامه گفت: محمود یاوری چهره دوست داشتنی بین اهالی فوتبال بود و فوت ایشان برای من شوک‌آور بود. یکی، دو ماه پیش با یکی از دوستان به عیادت‌شان رفتم و با او صحبت کردم و خدا را شکر می‌کنم از یادشان غافل نبودم.

کاپیتان اسبق فجرسپاسی و ذوب‌آهن تصریح کرد: مرحوم یاوری خیلی به من علاقه داشت. هر جا بحث فوتبالی می‌شد، از من تعریف می کرد و به من لطف داشت.

او با بیان خاطراتی از مرحوم یاوری خاطرنشان کرد: چند سال پیش در زمان مربیگری یاوری  در فجرسپاسی، دقایقی دیر  در تمرین  حاضر شدم؛ او از تاخیر من ناراحت شد و من را همان وقت اخراج کرد و گفت: برو خانه‌ات! حالا که دیر آمدی لازم نیست تمرین کنی! البته بعد از اخراج، دوست مشترکی را فرستاد و مرا به تمرین بازگرداند. رفتارهای او مثل یک پدر بود، به موقع با همه جدی بود و در زمان خودش هم به ما محبت می‌کرد. با این سیاست همه را مجذوب خودشان کرده بود و به ما درس‌های زیادی دادند. او در هر تیمی بود دلسوزانه و پدرانه کار می‌کرد. امیدوارم از من راضی بوده و مراحلال کرده باشد! محمود یاوری برای من حکم پدر داشت. 

رجب‌زاده درخصوص نتایج بازی‌ها  هفته اول لیگ بیستم گفت: طبیعی است نتایج درهفته اول کمی دور از انتظار باشد. لیگ با شرایط خاص آغاز شده، ویروس کرونا شرایط خاصی را برای بازی‌ها حکمفرما کرده و ممکن است این موضوع برای هر تیمی مشکل‌ساز شود. به هر صورت این مسائل باعث می‌شود کیفیت لیگ تحت تاثیر قرار بگیرد. در هفته‌های اول تیم‌ها غیر قابل پیش‌بینی هستند و از الان در مورد تیم‌های مدعی نمی‌توان حرف زد؛ حداقل باید 6-5 هفته از لیگ بگذرد تا عیار تیم‌ها مشخص شود.

او تاکید کرد: فکر می‌کنم امسال مثل هر سال پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور و فولاد جزو مدعیان باشند.

کاپیتان اسبق ذوب‌آهن در مورد شرایط این تیم در لیگ بیستم عنوان کرد: ذوب‌آهن در یکی، دو سال اخیر تغییرات زیادی از مربی و بازیکن گرفته تا هیات مدیره داشته است. این در حالی است که  امسال هم از ترکیب اصلی تیم 7-8 بازیکن اصلی تیم جدا شده‌اند تا ذوب‌آهن با شکل جدیدی فصل را آغاز کند. برای همین زمان لازم است تیم به هماهنگی لازم دست پیدا کند. در مجموع دوست دارم ذوب‌آهن امسال سال موفقی را پشت سر بگذارد و بتواند نتایج خوبی را کسب کند. هنوز نمی‌توان در مورد عملکرد تیم و کادر فنی جدیدش صحبت کرد اما برای کادر فنی و بازیکنان و مدیریت این تیم آرزوی موفقیت دارم. 3/5

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: