به گزارش برنا، سیدعلی اصغر میرشجاعی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون گلف در خصوص جلسه کمیته انضباطی فدراسیون اظهار داشت: امیدوارم در این شرایط سخت و طاقت فرسا با مدیریت صحیح و تدابیر مسئولین و همکاری مردم عزیز بتوانیم از این آوردگاه سخت و دشوار مقابله با ویروس کرونا به یاری خداوند به سلامت عبور کنیم و برای همه مردم آرزوی صحت و سلامتی کامل را دارم.

وی در ادامه افزود: همانطور که واقف هستید گلف در بین رشته‌های مختلف ورزشی، اخلاقی، شخصیت مدار و خانواده محور خود را معرفی کرده است و در طول این سال‌ها با همکاری همه خانواده بزرگ گلف این ویژگی بارز و حقیقتاً ارزنده را حفظ کرده است و به دور از هر گونه حاشیه ایام را سپری کرده است.در دوره مدیریت جدید و با برنامه‌ریزی مدونی که از سوی مسئولین فدراسیون با همکاری هیاتهای استانی و اعضای محترم کمیته‌ها انجام گرفته است این رشته به شدت در حال رشد و توسعه است و می‌طلبد مسئولان هم در زمینه راه‌اندازی و افزایش زیرساخت‌ها، برای کمک به فدراسیون تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. ما شاهد این هستیم که بر اعضای خانواده گلف هر روز افزوده می‌شود و این موضوع قطعاً با حواشی‌های کوچک و بزرگ همراه خواهد بود. این موضوع ناگزیر وجود دارد. از طرفی این نکته بسیار مهم است که سلامت و اخلاق مداری در این ورزش  اهمیت دارد. کلیه مسابقات این ورزش و بر اساس قوانین بین‌المللی بدون حضور داور برگزار می‌شود و وجدان بازیکنان تنها ناظر و قاضی مسابقه است و این امر باید حفظ شود.هر چند بجز گلف در رشته های انجمنهای تابعه از وجود داور استفاده میشود .

میرشجاعی تاکید کرد: لازم است که در این خصوص اگر خدای نکرده تخلفی هرچند کوچک هم صورت گرفته باشد مطابق قوانین و مقررات مصوب رسیدگی و برخورد شود. ان‌شاالله شاهد حوادث این چنینی و تخلفات در این رشته نباشیم .در این راستا در روز دوشنبه به چند پرونده کمیته انضباطی رسیدگی کردیم و اعضای کمیته انضباطی و نفراتی از کمیته فنی فدراسیون و همچنین نمایندگان وزارت ورزش در این جلسه حضور داشتند، مدارک و مستندات بررسی شد و دفاعیات کسانی که حضور یافتند اخذ و نهایتاً حکم مقتضی صادر شد.

وی تصریح کرد: پرونده‌هایی که بررسی شد، در مقابل تعدد علاقه‌مندان و بازیکنان این رشته ورزشی، شاید بسیار ناچیز باشد اما به دنبال حفظ سلامت گلف هستیم و این معدود موارد را باید برخورد کنیم تا شاهد حفظ حداکثری سلامت این ورزش مفرح و خانوادگی باشیم. امیدواریم احکام صادره در اسرع وقت از سوی دبیر فدراسیون به اطلاع روسای هیئت‌ها و طرفین پرونده برسد و آرای صادره ابلاغ شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: