به گزارش برنا؛ احمد مددی درباره شرایط استقلال اظهارداشت: از بدو ورودم به باشگاه استقلال با چالش‌های بزرگی روبه‌رو بودم. پنجره نقل و انتقالات بسته شده بود. حرفه‌ای سازی به تعویق افتاده بود و چند روز بیشتر وقت نداشتیم که مستندات حرفه‌ای سازی را به AFC ارسال کنیم تا بتوانیم مجوز بگیریم و اطلاعات را در سامانه مربوطه بارگزاری کنیم. دو بازیکن خارجی ما دیاباته و میلیچ به خاطر نگرفتن پول‌شان رفته بودند.

او ادامه داد: کارگزاری که با ما قرارداد داشت، نه تنها یک ریال برای ما درآمدزایی نکرده بود، بلکه برای ما بدهی داشت و حاضر نبود حتی یک ریال به ما قرض بدهد. در ادامه یک کارگزار خوب (های‌وب) را انتخاب کردیم که منابع مالی خوبی را به باشگاه تزریق کرد و به تعهداتش پایبند بود و از آن‌ها رضایت داریم. باید اول بدهی‌های گذشته را تسویه می‌کردیم تا استقلال به شرایط عادی برگردد. پنجره بسته باز شد و حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بابت پنجره بسته و میلیاردها تومان بابت حرفه‌ای سازی هزینه شد. برای شیخ دیاباته و میلیچ هم اعداد قابل توجهی منابع ارزی پرداخت شد تا وارد ایران شوند.

مددی درباره پرداختیها به بازیکنان گفت: 12 تا 67 درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شده است و به زودی بخش دیگری را هم پرداخت می‌کنیم. باید به بودوروف که برای ما بازی چندانی هم نکرد و بازیکن با کیفیتی هم نبود، مبلغ 140 هزار یورو پرداخت کنیم تا پنجره باز شود. این قول را به هواداران می‌دهم که پنجره را باز کرده و اگر با بازیکنان مدنظرمان به توافق رسیدیم، آن‌ها را جذب کنیم.

مدیرعامل استقلال درخصوص شرایط میلیچ ادامه داد: میلیچ از دی 98 پولی نگرفته بود و با تزریق منابع ما به تیم برگشت. او بعد از بازی دربی ایران را ترک کرد و بدون اطلاع قبلی رفت. شایعه دوپینگ او هم کذب محض بود. حالا او اعلام آمادگی کرده که برمی‌گردد.در این شرایط کرونایی و تحریم، تأمین منابع مالی خیلی سخت است. از طرفی ما نمی‌توانیم از دولت ریالی دریافت کنم.

مددی درباره وضعیت قرارداد قایدی هم گفت: قایدی پسر استقلال است و بیشترین پرداختی این دوره را به او داشتیم. 67درصد پول قایدی پرداخت شده است.در دوره قبلی، رقم پرداختی بازیکنان به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده بود. قاطعانه می‌گویم بازیکن مقصر نیست، چون مذاکره دوطرفه است و باید تلاش کنیم عقد قرارداد برد - برد باشد.

او ادامه داد: به قایدی هم در دوره قبلی وعده و وعیدهایی داده شده اما به آن عمل نشد. او تا 1402 با ما قرارداد دارد. تلاش می‌کنیم در یک فرآیند قانونی و با مذاکره نهادهای ذی‌ربط بتوانیم قرارداد او را ترمیم کنیم.

مددی درباره پیوستن کیانی به استقلال گفت: پیشنهاد سپاهان مبنی بر معاوضه کیانی و ریگی را رد کردم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: