به گزارش برنا، ترگل آشوری رئیس کمیته تمرینات معلق کشور، در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: لیگ تندرستی پس از 6 هفته فعالیت به کار خود پایان داد و کمیته تمرینات معلق در بین تمام انجمن ها ،کمیته ها و گروه های تحت پوشش فدراسیون ورزش های همگانی  مقام دوم را کسب کرد.

او ادامه داد: این کمیته  با امتیاز 4755 و با جمعیت 840 نفر در لیگ حضور داشت و مقام دوم این لیگ را بعد کمیته جیمستیک کشور با جمعیت ۲۶۰ نفر به دست آورد. لیگ تندرستی به عنوان اولین و بزرگترین لیگ کشور از اوایل بهمن ماه با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و مقابله با کم تحرکی آغاز به کار کرد. در این لیگ ۳۲ هیئت استانی و 1500 کمیته در ۵۰۰ شهرستان حضور داشتند و در روز های پایانی بیش از 70 هزار نفر شرکت کننده داشت که 60 درصد آنان بانوان بودند.

آشوری افزود: حضور در این لیگ برای آحاد مردم آزاد بود و افراد  می‌توانستند، نسبت به ثبت نام در سامانه لیگ اقدام کرده و طبق الگوی ورزشی که روزانه ارائه می شد ورزش کنند و چند ثانیه از حرکات ورزشی خود را در سامانه بارگذاری کنند. اجرای چنین طرح هایی برای افزایش تحرک و فعالیت بدنی در کشور در دستور کار فدراسیون ورزش های همگانی قرار گرفته و در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس کمیته تمرینات معلق در پایان از حمایتهای جناب آقای دکتر  مولایی ریاست محترم فدراسیون ورزش های همگانی و  زحمات جناب آقایان دکتر فروحی، دکترشجیع و دکتر مرادی  برای برگزاری این لیگ قدردانی کرد و همچنین از تلاش اعضای کمیته تمرینات معلق به ویژه خانم مریم زارع نائب رئیس کمیته و نمایندگان متناظر استانی کمیته تمرینات معلق تشکر کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: