الهه دارستانی، مربی بسکتبال درباره عملکرد تیم ملی سه نفره بانوان در رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: ما در این دو رویداد که به میزبانی اتریش و مجارستان برگزار شد در مجموع 7 بازی انجام دادیم که در هر 7 بازی هم نتیجه را به حریف واگذار کردیم. متاسفانه ما همیشه تیم را فقط در زمان اعزام می‌بینیم. به خاطر دارم وقتی از مسابقات المپیک جوانان برگشتیم در جلسه‌ای گفتم که باید برای تیم ها برنامه ریزی بهتری صورت بگیرد.

او اضافه کرد: بازیکنان ما 40 سال به دلیل مشکل حجاب نمی تواستند در میادین حضور داشته باشند و حالا که این مشکل برطرف شده هیچ برنامه مدون و درستی برای بهبود شرایط نداریم. آن زمان ما در تیم زیر 18 ساله یک بازی انجام دادیم که در مالزی بود با 9 امتیاز اختلاف بازی را واگذار کردیم و بازی بعدی را با 3 امتیاز اختلاف باختیم. این یعنی هم بسکتبالیست‌های ما پتانسیل خوبی دارند و هم زمینه برای پیشرفت وجود دارد اما هیچ برنامه ای که بتواند این پیشرفت را به حداکثر رساند نیست.

دارستانی خاطر نشان کرد: این باخت ها را نه می توان ایراد در کار کادر فنی دانست و نه می تواند به بچه ها خرده گفت. مشکل اصلی این است که ما هیچ وقت برای ورزش زنان به اندازه مردان توجه نمی کنیم. 3

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: