به گزارش برنا، کمیته بین المللی پارالمپیک با انتشار مطلبی به معرفی برترین های والیبال نشسته در بازی های توکیو ۲۰۲۰ پرداخته که در میان آنها نام مرتضی مهرزاد، ملی پوش تیم کشورمان در صدر قرار دارد.

در این مطلب آمده است: «بلند قامت ترین پارالمپین ریو ۲۰۱۶، تیم ملی ایران را در توکیو نیز همراهی خواهد کرد تا از عنوان قهرمانی تیمش در پارالمپیک ۲۰۲۰ دفاع کند. مرتضی همچنین در سال ۲۰۱۸ به تیم ایران کمک کرد تا حریف سنتی خود و مدافع عنوان قهرمانی جهان یعنی بوسنی و هرزگوین را شکست دهد و پس از ۸ سال مجددا به مدال طلای مسابقات جهانی دست یابد.

مرتضی مهرزاد در بازی های ریو ۲۰۱۶، جایی که تیم ایران ششمین طلای پارالمپیک خود را کسب کرد، موفق شد عنوان دومین اسپکر برتر بازی ها را از آن خود کند. لازم به ذکر است که ایران و بوسنی هرزه گوین، در فینال پنج دوره اخیر بازی های پارالمپیک در برابر هم صف آرائی کرده اند.

مرتضی مهرزاد توانسته با بلاک های یک متر و ۹۶ سانتی متری خود و اسپک های بلندش به تیم قدرتمند ایران کمک کند و چالش های جدی برای مربیان تیم های مختلف ایجاد کند.

مرتضی پس از حضورش در یک برنامه تلویزیونی، مورد توجه مربیان والیبال نشسته قرار گرفت و در سال ۲۰۱۱ فعالیت خود را در رشته والیبال نشسته آغاز کرد و در مارس ۲۰۱۶ به تیم ملی دعوت شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: