تیم ملی فوتسال ایران با قبول شکست برابر قزاقستان در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی از دور این مسابقات کنار رفت.

عباس ترابیان، پیشکسوت فوتسال، درباره عملکرد تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی لیتوانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: اتفاقی که امسال در جام جهانی رخ داد از آن دست اتفاق‌هایی بود که شاید کمی هم قابل پیش بینی بود اما نمی شد برای آن کاری کرد. فکر می‌کنم اکثر تیم‌ها به طور نسبی دچار این معضل شده بودند. تیم‌ها با وجود کرونا نتوانستند روند آماده‌سازی خوبی را سپری کنند به ویژه تیم ملی کشورمان، نه تمرینات آماده سازی زیادی را داشت و نه موفق شد بازی تدارکاتی زیادی را قبل از مسابقات داشته باشد تا با آمادگی لازم این تیم را در جام جهانی ببینیم.

او ادامه داد: از طرف دیگر بازیکنان ما به خاطر تعطیلات لیگ برتر دچار افت بدنی شده بودند. بازی های تدارکاتی یکی پس از دیگری لغو شدند که از نظر برنامه ریزی و آمادگی روحی تیم دچار چالش شد. کادر فنی در این مسابقات به دلیلی مشکلاتی که عنوان شد به نوعی مجبور شد به تجربه اکتفا کند و به همین خاطر 9 بازیکن حاضر در این رویداد شد همان 9 بازیکن دوره قبل، این مساله در فوتسال بسیار اهمیت دارد. وقتی بازیکنی 4 سال گذشته در دوره قبلی کنار تیم بوده حالا دیگر مسن شده و برای مسابقات، تیم واقعا زحمت کشید ولی توانایی لازم را نداشت. 

ترابیان عنوان کرد: 9 بازیکن ما دوره قبل بسیار خوش درخشیدند اما حالا نه اینکه نخواهند بلکه توانایی آن را نداشتند. روند آماده سازی تیم شبیه روندی نبود که یک تیم بخواهد در جام جهانی بازی کند. دفاع ما شکل واقعی خود را پیدا نکرده بود و بی توجهی بازیکنان باعث شد دو اخراجی داشته باشیم که شوک بود برای تیم تا جایی که بچه‌ها همه محتاط شده بودند. در مورد بحث پزشکی بازهم به تیم بی‌توجه شد چرا وقتی بازیکنی که دنده او شکسته را به مسابقات اعزام کنیم به امید اینکه بهتر می‌شود و به تیم کمک می کند؟ با همه تعریف ها واقعیت این است که بضاعت تیم ملی ایران همین بود.

ترابیان در خصوص انتقادهای مطرح شده به کادر فنی نیز گفت: در مورد کادر فنی تیم کم لطفی می‌کنند، برخی دوستان اگر روند تیم ملی را در همه این سال ها بررسی کنیم، عملکرد خوبی را با حضور محمد ناظم الشریعه داشتیم. دو قهرمانی آسیا و سومی جهان کارنامه بدی نیست و این بار هم باید همه جوانب را در نظر گرفت و سپس درباره آینده کادر فنی تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/ 4

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: