محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با برنا

مجیدی نباید اسیر حواشی شود/ اعتماد به سرمربی جوان تاوان دارد

پیشکسوت فوتبال گفت: سرمربی استقلال نباید اسیر حواشی شود.

محمدرضا مهدوی، پیشکسوت فوتبال، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره بازی بزرگ هفته بین استقلال و سپاهان اظهار داشت: در هر دو تیم بازی کرده‌ام و شرایط چنین دیدارهایی را می‌دانم. در حال حاضر سپاهان از دیدارهای آسیایی می‌آید و در شرایط بازی است. به نظر من این مسئله به زردپوشان کمک می‌کند زیرا استقلال برای مدتی بازی رسمی نداشته است. خود آبی‌ها البته پیش از تعطیلی شرایط خوبی داشته‌اند.

مدافع اسبق سپاهانی‌ها درباره استفاده زردپوشان از میزبانی گفت: نمی‌توانیم بگوییم چون سپاهان میزبان است شرایط بهتری دارد زیرا در فوتبال حرفه ای این حرف‌ها مطرح نیست. استقلال 6 امتیاز جلو است و این فاصله به احتمال زیاد آن‌ها را قهرمان می‌کند اما شرایط بازی متفاوت است و از دیرباز بازی مهمی بوده است. شما می‌دانید که بعد از دربی، مصاف‌های استقلال و پرسپولیس با سپاهان همیشه هم جذاب بوده و هم مهم. به همین دلیل هم می‌توان این دیدار را بازی بزرگ هفته دانست.

هم‌تیمی اسبق محرم نویدکیا درباره عملکرد او افزود: تیم محرم از لحاظ تاکتیکی فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارد و در بازی‌های آسیایی هم از لحاظ زیبایی بازی‌های بدی به نمایش نگذاشت اما وقتی به یک سرمربی جوان اعتماد می‌کنید باید تاوان آن را بدهید. محرم یکی از بازیکنان بزرگ سپاهان بوده و در کنار آقای ساکت می‌تواند در سپاهان موفق شود. صددرصد هم موافق هستم تا به او زمان داده شود و هواداران سپاهان نیز صبوری کنند.

مهدوی که با مجیدی هم‌تیمی بوده درباره عملکرد این سرمربی جوان گفت: با فرهاد مجیدی در بهمن کرج، استقلال و تیم ملی هم تیمی بوده‌ام و خلق و خوی او را می‌دانم. او تیمی عالی ساخته که فوتبال رو به جلوی بسیار خوبی به نمایش می‌گذارد و احتمالا قهرمان خواهد شد. فرهاد به هیچ‌وجه نباید اسیر حاشیه‌ها و بیانیه‌نویسی‌ها شود زیرا این مسئله تمرکزش را از بین می‌برد. در کل آمار او در بازی‌های امسال بسیار عالی بوده است.

بازیکن سابق این دو تیم تحلیل خود از بازی را اینگونه بیان کرد: زمانی که در استقلال بودم کمتر با سپاهان بازی می‌کردیم اما در دوران حضورم در سپاهان چند باری هم در جام حذفی مقابل استقلال بازی کردیم و در بیشتر بازی‌ها هم موفق بودیم. بازیکنان استقلال با توجه به شکست ناپذیری ذهنیتی پیدا کرده‌اند که در هر بازی می‌توانند پیروز شوند. در سمت مقابل همان طور که اشاره کردم سپاهان در کوران رقابت است و این مسئله به بازیکنان این تیم کمک می‌کند. به همین دلیل پیش‌بینی می‌کنم این مسابقه هم بازی جذابی خواهد شد.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار ورزشی

  اخبار برگزیده