سعید بیگی در گفت‌وگو با برنا

حرف‌ و حدیث‌ها بماند برای انتهای فصل/ قهرمانی دست خود استقلال است

پیشکسوت باشگاه استقلال اعتقاد دارد با توجه به اینکه شانس قهرمانی استقلال در دست خود این تیم است آبی‌پوشان تمرکز خود را تا فتح جام حفظ کنند.

سعید بیگی، پیشکسوت باشگاه استقلال، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص نتایج هفته اخیر لیگ برتر اظهار داشت: تساوی برابر سپاهان یک اتفاق طبیعی بود زیرا استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند در تمام بازی‌های‌شان همه امتیازات را بگیرند. پرسپولیس هم مانند استقلال با سپاهان بازی دارد و امکان لغزش آن‌ها وجود دارد. با توجه به اینکه هم استقلال و هم پرسپولیس در حال حاضر تیم‌های بسیار خوب و قدرتمندی هستند و اختلاف امتیازها کم شده تصور می‌کنم رقابت در ادامه بسیار هیجان‌انگیز پیش برود. استقلال اما می‌تواند با حفظ روند رو به رشدش قهرمانی را به دست بیاورد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه سپاهان در شرایط بازی بود و در بازی‌های آسیایی حضور داشت از لحاظ فوتبالی از استقلال جلوتر بود اما نظر دیگر هم درباره تساوی دارم. اگر قرار باشد در طول یک فصل در چند بازی امتیاز از دست بدهم ترجیح می‌دهم به جای تعداد مساوی چند شکست بیاورم و چند برد زیرا از لحاظ امتیاز به نفع تیم است. البته مساوی از لحاظ امتیازی کمکی چندانی نمی‌کند اما باعث شکست ناپذیری و اعتبار می‌شود. اینکه استقلال شکست ناپذیر است و نمی‌بازد عالی است اما به شرط آنکه به قهرمانی بیانجامد.

هافبک اسبق آبی‌پوشان در خصوص حواشی چون اتهام‌زنی و بیانیه‌نویسی گفت: نمی‌توانم به خودم بقبولانم که مربیان در هفته‌های پایانی سهوا یا عمدا کاری کنند که رقیب برنده شود. می‌گویم فوتبال ما کاملا پاک و عاری از فساد است اما در سطح اینکه بازی‌ها را از قصد واگذار کنند بعید می‌دانم چیزی وجود داشته باشد. شاید فسادها را در جای دیگری داشته باشیم و ببینیم اما تهمت‌ها را قبول ندارم. اتهام رفاقت حسینی و گل‌محمدی را قبول ندارم زیرا مگر دیدار بین این دو تنها برای امسال است؟ سال‌های قبل هم این دو مقابل هم قرار گرفته‌اند.

وی پیش‌بینی و تحلیل خود از ادامه راه را اینگونه بیان کرد: اصلا بحثی درباره اینکه رقبای استقلال و پرسپولیس چه کسانی هستند ندارم. استقلال می‌خواهد قهرمان لیگ شود و تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید همه را ببرد. شاید کلیشه‌ای باشد اما به این مسئله اعتقاد دارم و البته می‌دانم که استقلال کیفیت 5 برد در بازی‌های پیش رو را دارد. هرچند که فلسفه استقلال در حال حاضر عدم مالکیت توپ است. در برخی بازی‌ها دیدم پرس بازیکنان استقلال عالی بود اما در بازی مقابل سپاهان به حریف فضا داد و خودش سعی داشت با بازی مستقیم حریف را مقهور خود کند. در بازی‌های باقی‌مانده استقلال باید برنده شود. همه چیز دست خود استقلال است و می‌تواند با نتایج خوب قهرمان شود.

بیگی درباره اینکه بازیکنان و کادر فنی استقلال برای رسیدن به قهرمانی چه کاری باید انجام دهند، گفت: برای بازیکنان توصیه ندارم زیرا بازیکنی که در استقلال بازی می‌کند می‌داند چه پیراهنی بر تن کرده. به باشگاه توصیه دارم. می‌دانم که آجورلو و مجیدی چقدر زحمت می‌کشند تا تیم به قهرمانی برسد. امیدوارم وارد حواشی و مسائل غیرفنی نشوند زیرا این مباحث تمرکز را از استقلال می‌گیرد. باشگاه استقلال آرامش خود را در این 5 هفته باقی مانده حفظ کند و حرف‌ و حدیث‌ها بماند برای انتهای فصل. زیرا خودم با توجه به شرایط اعتقاد دارم این تیم قهرمان خواهد شد.

انتهای پیام//

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار ورزشی

  اخبار برگزیده