بازی‌های المپیک ناشنوایان - برزیل

شکایت فوتبال ناشنوایان ایران به استفاده از هندزفری در تیم فرانسه

پس از باخت تیم ملی فوتبال ایران برابر فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های المپیک، تیم ایران به حضور چند بازیکن شنوا در این تیم اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا خدری، مربی دروازه‌بانان تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان، در این باره گفت: در بازی برابر تیم ملی فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی، تعدادی از بازیکنان از هندزفری استفاده کرده بودند و نسبت به صداها سریع عکس‌العمل نشان می‌دادند.

وی گفت: پیش از افتتاحیه نیز در بازی فوتبال بین کامرون و برزیل این مسئله اتفاق افتاده بود که با اعتراض میزبان، تیم کامرون محروم شد و ۳ امتیاز بازی به برزیل داده شد.

خدری در پاسخ به این پرسش که به کدام یک از بازیکنان تیم فرانسه مشکوک بودید و نسبت به آنها اعتراض داشتید؟ گفت: دروازه‌بانان و دو نفر از بازیکنان اصلی تیم بودند که با استفاده از هندزفری و حرکات دست بازیکنان را راهنمایی می‌کردند. ما بعد از پایان دیدار به این مسئله اعتراض کردیم که امروز منتظر هستیم تا ببینیم به اعتراض ما پاسخ می دهند یا خیر؟

مربی دروازه‌بانان تیم ملی در پاسخ به این پرسش، در صورتی که به اعتراض شما پاسخ داده نشود، بازی بعدی شما با کدام تیم است، افزود: بازی بعدی ما روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت با تیم سنگال برای کسب جایگاه پنجم‌ تا هشتم‌ خواهد بود. اگر برابر این تیم به پیروزی برسیم، با برنده دیدار لهستان و ایتالیا برای کسب جایگاه پنجم المپیک  رقابت خواهیم کرد.

وی افزود: دوره قبل در المپیک هشتم شدیم، این دوره تلاش‌مان کسب سکو بود که متاسفانه شرایط آن‌طور که می‌خواستیم رقم نخورد. ما در مرحله مقدماتی تمام بازی‌ها را بردیم و  به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود کردیم.

خدری در پایان در خصوص میزبانی این دوره از بازی‌های المپیک گفت: میزبانی بسیار بد بود، زمین‌های چمن از نظر کیفیت نامناسب بود و استانداردهای لازم را از نظر قوانین فیفا نداشت، در مجموع میزبانی ضعیف و دور از تصور بود.

انتهای پیام/

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار ورزشی

  اخبار برگزیده