هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال

فولاد- استقلال؛ سایه جام در خوزستان

از ساعت ۱۹:۴۵ امروز تیم فولاد در اهواز از استقلال میزبانی می‌کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ دیدار فینال جام حذفی سال گذشته این بار در قالب دیداری بسیار مهم در لیگ برگزار می‌شود. دیداری که تکلیف قهرمانی را تا ۹۰ درصد مشخص خواهد کرد. چیزی که این دیدار را حساس کرده اما دو نکته دیگر است؛ احتمال اولین شکست استقلال و حساسیت تقابل مجیدی و نکونامی که به نوعی آلترناتیو سرمربی فعلی محسوب می‌شود.

تیم مجیدی تا امروز بیشتر رکوردها را به خود اختصاص داده اما به نظر می‌رسد با توجه به شانس بالای قهرمانی به دنبال یک رکورد مهم به نام قهرمانی بدون شکست است و حالا باید به مصاف تیمی برود که در ۲ مصاف قبلی در اهواز برنده شده. شانس بزرگ استقلال این است پرسپولیس هفته گذشته لغزید و حالا آبی‌پوشان با استرس بسیار کمتری وارد زمین چمن خواهند شد. در غیر این صورت حواشی مربوط به این بازی سر به فلک می‌کشید.

آبی‌ها در این دیدار ژستد را در اختیار نخواهند داشت اما با توجه به انگیزه و روحیه آرمان رمضانی بعید به نظر می‌رسد مشکلی در این زمینه احساس کنند. به طور کلی شرایط روحی آبی‌ها برای این بازی در ایده‌آ‌ل‌ترین حالت ممکن است و تنها مشکل، افت فنی آبی‌ها در چند بازی اخیر است.

در سمت مقابل فولادی قرار دارد که در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا عالی کار کرده و علی‌رغم اینکه احساس می‌شد شاگردان نکونام دچار خستگی شوند اما هم در بازی مقابل گل‌گهر در ابتدا جلو بودند و هم در دربی خوزستان که هفته گذشته برگزار شد برنده شدند. نکونام تیمی ساخته که انسجامش اگر بالاتر از استقلال مجیدی نباشد از آن کمتر نیست. دو تیم به نوعی سبکی مشابه دارند و از تک موقعیت‌ها به خوبی استفاده می‌کنند. هر دو تیم هم مهاجمانی خارجی با توانایی پنالتی‌زنی خوب دارند و این دیدار جدالی بین یامگا و شیمبا هم در نظر گرفته می‌شود اما همچنان می‌توان مهم‌ترین چالش را تقابل مجیدی و نکونام دانست که شاید در رسانه‌ها چالش‌های مختلفی تجربه نکنند و علیه هم حرفی نزنند اما هر دو نفر ۲ گزینه اصلی نیمکت استقلال در ۳ فصل اخیر بوده‌اند.

دیدار دو تیم در تهران اصلا جذاب نبود و مهدی‌پور تفاوت‌ها را با یک شوت رقم زد. پیش‌بینی دیدار برگشت؟ یک بازی فیزیکی و احتمالا کم موقعیت.

***

فولاد در ۱۰ هفته اخیر تنها یک شکست داشته. باخت مقابل فولاد در زمین خودی. این تیم از زمان حضور نکونام تنها ۴ هفته در نیمه دوم جدوب بوده و ۳ هفته است بهترین رتبه‌اش در لیگ امسال را به دست آورده. رتبه پنجم.

مجیدی در دوره اول حضورش در استقلال در اهواز مغلوب تیم نکونام شد، در دوره دوم حضورش تنها فرصت کرد در تهران با فولاد بازی کند و حالا برای دومین بار در این شهر تیمش را به میدان خواهد فرستاد.

هر دو نفر جزو تاثیرگذارترین بازیکنان استقلال در آخرین قهرمانی این تیم در لیگ بودند اما فصل بعد از آن مجیدی از فوتبال خداحافظی کرد و نکونام هم در نیم فصل استقلال را ترک کرد.

انتهای پیام//

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده