نشست صالحی امیری با رئیس و‌ مسئولین بلندپایه فدراسیون کشتی مجارستان

صالحی امیری و هیات همراه در محل فدراسیون کشتی مجارستان با رئیس و مسئولین کشتی این کشور دیدار و سپس از آکادمی کشتی بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری برنا، در این دیدار صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، نصراله سجادی مشاور عالی و فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل کمیته ملی المپیک ‎و علی اکبر شیریان هماهنگ کننده روابط ورزشی ایران و مجارستان، نمث سلیزار، رییس فدراسیون کشتی و معاون حزب حاکم مجارستان، پیتر باچا، مدیر اجرایی فدراسیون کشتی و عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی، راسلو شوله  مدیر اکادمی کشتی، تاماش لورینچ، قهرمان المپیک و مدیر ورزشی اکادمی کشتی، چابا هگروش، قهرمان المپیک و سفیر اکادمی کشتی  و راسلو انچین، دبیرکل فدراسیون کشتی حضور داشتند.

در این دیدار صالحی امیری با اشاره به توان بالای کشور مجارستان در برگزاری رویدادهای ورزشی اظهار داشت: ساختار آکادمی کشتی مجارستان مشابه ایران است و برای ما آشنایی با فرهنگ برجسته مجارستان و بازدید از آکادمی کشتی این کشور با این ظرفیت بالا افتخار آمیز است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کشتی ورزش اول کشور ایران‌است وظرفیت آن بسیار بزرگ و برجسته است افزود: قطعا با مسئولین ورزش کشتی ایران در راستای تعاملات بیشتر با کشتی کشور مجارستان و تقویت هرچه بیشتر روابط، نشست و مذاکرات مهمی خواهیم داشت.

رییس کمیته ملی المپیک با تحسین کمپ تیم های ملی کشور مجارستان گفت: ioc  روی مجارستان با این امکانات حساب ویژه ای باز کرده است ، دانشگاه تربیت بدنی این کشور نیز سطح بالایی از لحاظ علمی دارد و تعداد زیادی از مدیران و قهرمانان جوان ما در اینجا اموزش دیدند.

 صالحی امیری ضمن دعوت از مسئولین ورزش کشتی کشور مجارستان برای حضور در تهران از ضرورت عقد تفاهنامه برای توسعه ورزش و کشتی دو‌کشور  در زمینه  تبادل مربی، کمپ تمرینی مشترک، تقویت ظرفیت اموزش  یاد کرد و گفت: جامعه ایران ذهنیت مثبت و خوبی بعنوان دوست نسبت به کشور مجارستان دارد و آمادگی همکاری مجدانه  در زمینه های مختلف یاد شده را خواهیم داشت و سفارت کشورمان به نمایندگی از ما پیگیر خواهند بود.

رئیس کشتی مجارستان در این دیدار ضمن خوشامدگویی و‌ابراز خوشحالی از حضور مسئولین ورزشی کشور ایران‌ در بوداپست اظهار داشت: ریشه ما و ایران به همدیگر شباهت دارد ، در هر دو‌کشور ورزش کشتی از اهمیت بالایی برخوردار است و قهرمانان و هواداران خود را دارد.

وی با تاکید بر اینکه  اگر موفق به کسب میزبانی در ۲۰۲۳ شویم روی ایران حساب ویژه ای برای همکاری جدی باز کرده ایم افزود: دوست داریم کشتی گیران ما مثل شما باشند، کشتی چهارمین فدراسیون برتر مجازستان است و محبوبیت بالایی دارد و ورزشکاران ما با انگیزه بالا در رقابت های قهرمانی جهان شرکت می‌کنند.

رییس فدراسیون کشتی مجارستان با استقبال از توسعه روابط ورزشی دو‌ کشور گفت: با وزیر خارجه کشور مجارستان در خصوص تقویت ویژه روابط ورزشی و اولویت ورزش دو کشور صحبت داشتم و امیدوارم هرچه زودتر همکاری های فی مابین آغاز شود.

نمث سلیزار در خاتمه با تاکید بر ضرورت همکاری و کمک متقابل ایران برای حفظ کشتی  ادامه داد: ما به حمایت فدراسیون کشتی ایران نیازمندیم. کشتی ورزش ملی ماست و حمایت  بسیاری می‌شود.

در ادامه از اکادمی کشتی مجارستان و تالار مفاخر کشتی این کشور و کمپ تمرینی تیمهای ملی کشتی مجارستان بازدید شد.

انتهای پیام//

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده