فرشاد فلاحت‌زاده در گفت‌وگو با برنا

به خاطر خصومت شخصی من و مجیدی جام جهانی را از دست دادیم/ با تدارک خوب از گروه صعود می‌کنیم

به خاطر خصومت شخصی من و مجیدی جام جهانی را از دست دادیم/ با تدارک خوب از گروه صعود می‌کنیم

پیشکسوت فوتبال گفت: اردوی قطر اردوی خوبی بود و به نظر می‌رسد به اهداف سرمربی رسیدیم.

فرشاد فلاحت‌زاده، پیشکسوت فوتبال، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره شرایط فعلی استقلال اظهار داشت: واقعا استقلال در حال حاضر شرایط خوبی ندارد و نامشخص بودن سرمربی به این تیم لطمه زده و قهرمان ایران روزهای خوبی پشت سر نمی‌گذارد اما آن طور که شنیدم آقای آجورلو در این هفته مربی جدید را معرفی می‌‌کند.

وی درباره رفتار فرهاد مجیدی و شیوه جدایی‌اش اظهار داشت: شاید بتوان گفت بی‌معرفتی بود اما غیرحرفه‌ای نبود. او به یک پیشنهاد خوب پاسخ داد. بهتر بود او باز هم در استقلال می‌ماند. حداقل یک فصل دیگر اما ما همه ماجرا را نمی‌دانیم و باید از زبان او هم داستان کامل را شنید. تصمیم با خود او بوده و تشخیص داده که به تیم جدید برود. همان طور که گفتم اگر می‌ماند خیلی بهتر بود و کمک حال استقلال می‌شد. اگر مجیدی می‌ماند کار مربیان بعدی راحت می‌شد و فشار فعلی روی دوش سرمربی جدید به وجود نمی‌آمد.

پیشکسوت آبی‌پوشان درباره گزینه آینده استقلال گفت: واقعا موافق مربیان خارجی نیستم. با توجه به شناختی که از این مربیان در ایران داشته‌ایم و عملکردی که دیده‌ایم بهتر است از مربیان داخلی استفاده کنیم. به هر حال گزینه‌های پیشین خارجی بدهی‌های زیادی روی دست‌مان گذاشتند و گزینه های داخلی هم چیزی کم ندارند.

ملی‌پوش اسبق ایران در دهه 70 درباره تدارکات تیم ملی عنوان کرد: با شناختی که از ماجدی دارم می‌توانم بگویم او کارش را بلد است اما شرایط خوب نیست. هیچ کشوری آماده بازی با ما نیست و شرایط را برای تیم ملی سخت می‌کنند. ماجدی تمام تلاشش را می‌کند اما به هر حال اوضاع اینگونه است. آن‌هایی که اوضاع را برای ما سخت می‌کنند نمی دانند ما ایرانی هستیم و تحت هر شرایطی خودمان را نشان می‌دهیم. اردوی قطر اردوی خوبی بود و به نظر می‌رسد به اهداف سرمربی رسیدیم. فکر می‌کنم ماجدی به فکر تدارک بهتر است و بازی‌های تدارکاتی در پیش خواهد بود.

505

وی در ادامه افزود: من در تمام مراحل 98 کنار تیم ملی بودم و تنها در خود جام جهانی بازی نکردم. من و فرهاد مجیدی روز آخر خط خوردیم. دلیلش خصومت شخصی جلال طالبی با من و مجیدی بود. در بازی مقابل رم و اینتر هم بودیم و طالبی ما را ناکام گذاشت. ایویچ با آن عظمت آمد و تیم را ساخت. کسی فکرش را نمی کرد او هدایت تیم را برعهده بگیرد. پس از کناره‌گیری او هم همه تصور می‌کردند ذوالفقارنسب هدایت تیم را به عهده می‌گیرد نه طالبی. در بازی مقابل رم کوتاهی رخ داد و ایویچ را زمین زدند. جای او هم کسی آمد که هیچ برنامه و طرحی نداشت. می‌گویند آن تیم یکی از بهترین تیم‌های تاریخ ملی است و خودم هم با آن موافقم.

فلاحت‌زاده درباره تغییر سرمربی در مقطع فعلی هم گفت: در آن جام مربی تغییر کرد. اگر قرار است حالا یک مربی چون طالبی بیاورند که از خود اختیاری ندارد که هیچ. به خاطر داریم در بازی مقابل آمریکا تولد خداداد بود و طالبی پشت در التماس می‌کرد در باز شود به خداداد تبریک بگویم. شان سرمربی اگر قرار است آن‌گونه باشد خیر. موافق تغییر نیستم. اما اگر قرار است کسی چون کی‌روش یا شخصی با دیسیپلین با دستیاران ایرانی روی کار بیاورند خوب است. به شرطی که از دستیاران هم بهینه استفاده شود.

وی در پایان گفت: مارکار آقاجانیان سال ها کنار او بود اما چه استفاده‌ای از او شد؟ باید دستیارانی را به کار بگیریم که بعدها به دردمان بخورند. اگر قرار است کسی سرمربی تیم ملی شود خواهش می‌کنم نامی بزرگ باشد. پس از مدت‌ها در یک گروه افتاده‌ایم که با تدارک قوی و حواسی جمع می‌توانیم صعود کنیم و امیدوارم در نهایت این اتفاق رخ دهد.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار ورزشی

اخبار برگزیده