در گفت‌و‌گو با برنا مطرح شد

قاسمپور: هیچ‌ وقت تیم ملی به این حد لژیونر نداشته است/ خوشبینم اما نگران!

پیشکسوت فوتبال در خصوص شرایط آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی به صحبت پرداخت.

ابراهیم قاسمپور، عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص شرایط فعلی تیم ملی اظهار داشت: تا حدودی شرایط نگران‌کننده شده اما چاره‌ای نداریم. همه ما پیشکسوتان این نگرانی را داریم که اوضاع به سمت عدم تامین شدن نیازها پیش برود اما تصور می‌کنم فدراسیون در حال تلاش است تا مشکلات حل شود.

آیا اسکوچیچ منفعل است؟ قاسمپور اینگونه پاسخ داد: بعضی اوقات به اسکوچیچ حق می‌دهم و برخی لحظات هم خیر. اینجا میدان جنگ نیست که با زور بشود کارها را پیش برد اما به هر حال هر کسی باید خودش هم تلاش کند و پیگیری داشته باشد. تیم ملی فوتبال نیاز به یک سری امکانات دارد و در عین حال معذوریت‌هایی هم وجود دارد. معذورات دست شخصی نیست و امکانات هم دچار مشکلات سیاسی شده است. زمانی شما زورتان نمی‌رسد دیگر کاری نمی‌شود کرد اما چه بهتر که از همین حالا به فکر آینده باشیم. به فکر فراهم کردن شرایط اردویی خوب و حریف تدارکاتی مناسب برای فیفادی‌های پیش رو. امیدوارم خواسته‌های دراگان اسکوچیچ اجابت شود و تیم ما با پشت سر گذاشتن تدارکات کافی به موفقیت نزدیک شود؛ هرچند که در خود موفقیت هم عوامل زیادی دخیل هستند.

photo_۲۰۲۲-۰۶-۱۳_۰۰-۰۰-۳۵

پیشکسوت فوتبال درباره مقایسه زمان خود و دوران فعلی گفت: شرایط آن دوران کاملا متفاوت با دوران فعلی بود. در آن زمان محدودیتی برای بازی مقابل تیم‌های مختلف وجود نداشت و مشکل مالی هم مشاهده نمی‌شد. برنامه‌ریز‌ی‌ها هم به موقع بود اما به حد فعلی بازیکن لژیونر نداشتیم. در آن دوران ماجراهای پخش مستقیمی و ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی هم نبود. این مسائل قطعا به بازیکنان و سطح دانش آن‌ها کمک می‌کند. آن زمان اگر قرار بود بازی تدارکاتی برگزار شود انجام می‌شد و بحث منتفی شدن در کار نبود. در آن دوران با آرژانتین و فرانسه هم بازی کردیم. حالا البته مسائل سیاسی در کار دخیل است و مشکلات مالی هم دست‌های فدراسیون را بسته و همه این نکات دخیل است.

وی در پایان افزود: با مسئولین کمیته فنی بحث می‌کنیم. برخی مشکلات نیاز به زمان برای حل شدن دارند و امیدوارم این مساله رخ دهد. انسان به امید زنده است. خوشبین هستم اما نگرانم زیرا ممکن است تیم ملی از مشکلاتی که بحث شد لطمه بخورد. یک لژیونر که در اروپا فعالیت می‌کند انتظار دارد برای تیم ملی بازی خوب برگزار شود. وقتی تدارکات خوب نباشد بازیکن دلسرد می‌شود. امیدوارم بازیکنان هم شرایط را درک کنند و بدانند فدراسیون فوتبال به فکر تامین خواسته‌های آن‌ها است. این‌که چقدر از دغدغه‌ها رفع شود را اما نمی‌دانم.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده