سجادی: امیدواریم برنامه‌های جوانانه وزارت ورزش و جوانان به صورت بین المللی هم تحقق پیدا کند

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که امیدواریم نشست شورای دائمی اجلاس وزرای جوانان و ورزش همکاری اسلامی آغاز یک سری از تعاملات جدید در دوره دولت عدالت محور و مردمی آیت الله رئیسی با کشورهای اسلامی باشد، گفت: پیام‌های خوبی در این نشست خواهیم داشت و امیدواریم برنامه‌هایی که در فصل جدید فعالیت جوانانه دوره جدید وزارت ورزش و جوانان طرح‌ریزی و تدوین شده است به صورت بین المللی هم تحقق پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید حمید سجادی در خصوص اهداف و برنامه‌های سفرش به کشور آذربایجان گفت: نشست شورای دائمی اجلاس وزرای جوانان و ورزش همکاری اسلامی قرار است در باکو پایتخت کشور دوست و برادر آذربایجان آغاز شود که در آن وزرای ورزش و جوانان عضو این سازمان حضور خواهند داشت.

وی با بیان این که این نشست دو هدف اصلی دارد، اظهار داشت: در حدود چهار سال پیش آخرین نشست این سازمان که چهارمین دوره آن بود برگزار شد و در قطعنامه صادر شده مفاد و دستوراتی بوده که یکی از مهم‌ترین قسمت‌های نشست این دوره، بررسی عملکرد کشورها و گزارشی از نحوه اجرای قطعنامه‌ها خواهد بود. همچنین برای تولید و محتوای نشست بعدی که در کشور عربستان خواهد بود برنامه‌ریزی، همفکری و تبادل نظر خواهد شد. همین طور گزارش تک تک کشورها و دستورالعمل‌هایی که صادر شده در برنامه‌ای فشرده از ساعت ۹ صبح تا حدود ۴ بعد از ظهر ارائه خواهد شد.

سجادی افزود: ان‌شاءالله که این نشست آغاز یک سری از تعاملات جدید در دوره دولت عدالت محور و مردمی آیت الله رئیسی با کشورهای اسلامی خواهد بود و ما پیام‌های خوبی در این نشست خواهیم داشت. امیدواریم برنامه‌هایی که در فصل جدید فعالیت جوانانه دوره جدید وزارت ورزش و جوانان طرح ریزی و تدوین شده است به صورت بین المللی هم تحقق پیدا کند.

وی در خصوص برنامه‌ها و دیدارهای جانبی خود در این سفر نیز اظهار داشت: خوشبختانه سابقه و همکاری خیلی خوبی با کشور دوست و برادر آذربایجان داریم و ان‌شاءالله باز هم این روابط را توسعه خواهیم داد. چندین برنامه ورزشی و همینطور برنامه‌های اجتماعی و جوانان را در دستور کار داریم که ان‌شاءالله در مذاکرات و دیدارهای مختلفی که انجام می‌شود حتماً مطرح و از این فرصت‌ها به نفع کشور عزیزمان استفاده خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ما و آذربایجان در خیلی از رشته‌های ورزشی فصل مشترک داریم و می‌توانیم از نظر تبادل علم ورزش، تبادل نیروی متخصص انسانی، اردوهای مشترک، استفاده از فضاها و امکانات ورزشی، نشست‌های علمی ورزشی و استفاده از ظرفیت دو کشور برای میزبانی رویدادهای ورزشی همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

وی با تشکر ویژه از میزبانی آذربایجان از مسابقات کشورهای اسلامی دوره قبل، اظهار داشت: وقتی در سال ۲۰۱۷ آذربایجان میزبان رقابت‌های کشورهای اسلامی بود، رشته ورزشی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با همت خود کشور آذربایجان و با جدیتی خاص در جدول رقابت‌ها قرار گرفت و خیلی هم با شکوه برگزار شد و استقبال خوبی هم از سوی کشورهای مسلمان شد که جای تشکر ویژه دارد.

وی ادامه داد: به طور اخص در برخی از رشته‌ها مثل سوارکاری و چوگان و دو و میدانی که اینجا خاستگاه و جایگاه خوبی دارد برای تعاملات بیشتر مذاکره خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که رشته موتورسواری و اتومبیلرانی حتما یکی از سرفصلهای مذاکرات خواهد بود، اظهار داشت: رئیس این فدراسیون قبل از سفر از بنده خواست که در این مذاکرات، تعاملات و همکاری‌های این رشته در دستور کار باشد.

دکتر سجادی گفت: از نظر ساخت و ساز اماکن ورزشی، امکانات ورزشی و ملزوماتی که برای رشته‌های ورزشی مورد نیاز است امیدوارم اتفاقات و همکاری‌های خوبی صورت بگیرد. همچنین امیدوارم برای سرمایه‌گذاری در ساخت اماکن ورزشی از ظرفیت آذربایجان استفاده کنیم و کار‌های مشارکتی از این دست هم داشته باشیم.

انتهای پیام//

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده