در گفت‌وگو با برنا مطرح شد

آشتیانی: درآمدزایی از فوتبال پایه را بلد نیستیم/ والدین با آینده فرزندان بازی نکنند

آشتیانی: درآمدزایی از فوتبال پایه را بلد نیستیم/ والدین با آینده فرزندان بازی نکنند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد اصول در فوتبال پایه رعایت نمی‌شود، چه از طرف مربیان آموزش دهنده و چه والدینی که بدون تحقیق فرزندان‌شان را در مدارس ثبت‌نام می‌کنند.

اردلان آشتیانی که سابقه فعالیت در حوزه فوتبال پایه را دارد در خصوص پیشرفت‌های اخیر در این موضوع به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: در فوتبال پایه پیشرفت وجود داشته اما این که چه نوع پیشرفتی مد نظر است، اهمیت فراوانی دارد. من هم پیشرفت‌ها را مشاهده کرده‌ام اما انتظارات بیشتر است. نسبت به شرایط فوتبالی و استعدادهای‌مان واقعا پتانسیل بیشتری در فوتبال پایه مشاهده می‌شود.

آیا این صنعت پولساز است که بسیاری قصد فعالیت در آن را دارند؟ آشتیانی می‌گوید: صنعت فوتبال پایه پولساز است اما اصلا درآمدزایی از این صنعت را بلد نیستیم. متاسفانه فکر می‌کنند زمانی که مدیریت و هدایت یک تیم را برعهده می‌گیرند و از مردم پول بگیرند، کار خود را انجام داده‌اند اما اگر مطالعه بیشتری داشته باشیم می‌توانیم ببینیم مربیان بزرگ چگونه درآمدزایی می‌‌کردند. چگونه بازیکنان با استعداد را کشف و با فروش آن‌ها علاوه بر پیشرفت‌شان، درآمدزایی هم می‌کنند.

55

وی درباره اهمیت دادن به فوتبال پایه اظهار داشت: خیلی از تیم‌ها اصلا فوتبال پایه و آکادمی را حتی به روی خودشان هم نمی‌آورند. نگاه حرفه‌ای در این بخش اصلا وجود ندارد و انگار تنها می‌خواهند این بخش را پشت گوش بیندازند. مشکلات موجود؟ آن‌قدر زیاد است که نمی‌شود با نام بردن چند مورد، اکتفا کرد. از مشکلات سخت‌افزاری گرفته تا والدینی که اولویت‌شان فوتبالیست شدن فرزندان با پول است. آن‌ها می‌خواهند با پول، ضعف فرزندان‌شان را جبران کنند و این مساله باعث می‌شود با استعدادها پشت خط بمانند. آن‌قدر این معضلات زیاد است و به وفور فساد و عدم وجود نظم و اصول و ساختار مشاهده می‌شود که خودم هیچ علاقه‌ای به فعالیت در این زمینه برایم باقی نمانده است.

آشتیانی گفت: از والدین انتظار می‌رود اگر قرار است فرزندان‌شان را در مدرسه فوتبال ثبت نام کنند حداقل پرس و جوها را درباره مربی انجام دهند. پای آینده یک کودک در میان است و نباید به این مقوله کم توجهی کرد. متاسفانه این روزها آن‌قدر مدارس فوتبال با افرادی که تخصص ندارند زیاد شده که هر کسی با یک مدرسه فوتبال بدون مجوز، کسب درآمد می‌کند. آیا به علاقمندان توصیه می‌کنم وارد این صنعت شوند؟ اگر علاقه وجود باشد و واقعا عشق به کار دارند چرا که نه؟ اولویت اما باید سلامت کاری باشد؛ یک اصل مهم که هیچ‌وقت نباید فراموش شود.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده