وحید امیری در گفت‌وگو با برنا

انتخاب کی‌روش می‌تواند باعث آبروداری ما شود/ او فوتبال ایران را می‌شناسد

انتخاب کی‌روش می‌تواند باعث آبروداری ما شود/ او فوتبال ایران را می‌شناسد

پیشکسوت فوتبال نظر خود را درباره انتخاب سرمربی جدید تیم ملی بیان کرد.

وحید امیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره تغییرات روی نیمکت تیم ملی فوتبال اظهار داشت: حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت ملی جنبه‌های متفاوتی دارد و باید آن را از چند منظر تحلیل کرد. کی روش با توجه به شناختی که از تیم ملی دارد و سبک فوتبالی که تیمش به نمایش می‌گذارد، انتخاب او به نوعی می‌تواند برای ایران در جام جهانی باعث آبروداری ما می‌شود.

وی ادامه داد: یک جنبه دیگر هم وجود دارد. فوتبال ما در این چند سال به سمتی رفته که جایگاه‌ها تحت الشعاع قرار گرفته و بازیکن‌ها در مسائلی که به آنها مربوط نمی شد، دخالت کردند. این مساله البته معلول است و باید به دنبال علت آن باشیم. این که چرا بازیکن در موقعیتی قرار می‌گیرد که بیاید مطرح کند آن مربی را قبول ندارم یا دارم. همانطور که گفتم جنبه‌های مختلفی وجود دارد که مطلعین از این تصمیم باید استدلال‌های خود را بیان کنند و ما هم وظیفه داریم روی اصول مربیگری و بحث فنی بحث کنیم.

امیری درباره اینکه زمان این تصمیم درست بود یا خیر افزود: از نظر بازه زمانی به نظر می‌رسد زمان تغییر انجام شده چندان مناسب نبوده و اگر قرار بود چنین اتفاقی رخ دهد باید زودتر اتفاق می‌افتاد. به طور کلی این تصمیم می‌تواند هم خوب باشد و هم نتیجه مناسبی در بلندمدت ندهد.

سرمربی سابق تیم ملی جوانان درباره لیست جدید تیم ملی عنوان کرد: همه می‌دانند که یک مربی در این فرصت کم نمی‌تواند تفکراتش را به بازیکنان القا و چیزی که مدنظرش است را منتقل کند. اینکه بازیکنانی مشابه با آخرین اردوهای خود کی‌روش بوده‌اند، صرفا به این دلیل است که با تفکرات کی‌روش آشنا هستند و به این ترتیب بخشی از راه طی شده است و اتخاذ این تصمیم را صحیح می‌دانم.

وی ادامه داد: اگر اتفاقات فوتبالی را کنار بگذاریم، نمی‌توانم بگویم تیم ملی ما اتفاق مهمی را رقم خواهد زد. هرچند که همه فوتبالدوستان می‌دانند که این ورزش با دیگر موضوع‌ها تفاوت دارد. مثلا یک کشتی‌گیر قبل از آغاز رقابتش یک درصد موفقیت دارد. در فوتبال اما چنین موضوعی وجود ندارد. بارها دیده‌ایم که یک تیم انتهای جدولی پس از هفته‌ها یک تیم بزرگ را شکست می‌دهد. روی کاغذ نمی‌توان شانس مسلمی در نظر گرفت.

امیری گفت: فوتبال انگلیس سطح مشخصی دارد و قدرتش معلوم است. آمریکا تیم خوبی دارد و ولز هم به همین ترتیب. نظرم همان است و روی کاغذ شانسی برای صعود به آن شکل وجود ندارد. در نهایت باید منتظر ماند و دید که چه تیم های از این گروه به دور بعد صعود خواهند کرد.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده