محمود کلهر در گفت‌وگو با برنا

امیدوارم تیم ملی با کی‌روش به موفقیت برسد/ اروگوئه و سنگال حریفان خوبی هستند

امیدوارم تیم ملی با کی‌روش به موفقیت برسد/ اروگوئه و سنگال حریفان خوبی هستند

پیشکسوت فوتبال ایران تاکید کرد تیم ملی در حال حاضر به حمایت همه جانبه نیاز دارد.

محمود کلهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به اوضاع و احوال حاکم بر تیم ملی و فدراسیون فوتبال اظهار داشت: متاسفانه فوتبال ما سالهاست با آشفتگی و نابسامانی دست و پنجه نرم می‌کند و مشکلات زیادی گریبان فدراسیون را گرفته به عنوان نمونه تعلیق  تیم‌های بزرگ ایران برای حضور در لیگ قهرمانان و مشکلات تیم ملی ناشی از برخی سوء مدیریت ها بوده و متاسفانه این مسئله باعث شده فوتبال ما در سال‌های گذشته نتواند آن طور که باید و شاید پیشرفت داشته باشد. در حال حاضر در شرایط مهمی قرار داریم و تیم ملی باید خود را برای حضور در جام جهانی آماده کند. با مشخص شدن رئیس جدید و انتخاب کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی، همه اهالی فوتبال باید یک هدف را دنبال کنند که آن هدف چیزی نیست جز حمایت از تیم ملی تا این تیم بتواند با دل مردم را شاد کند.

وی با اشاره به پتانسیل بالای تیم ملی در مسیر حضور در جام جهانی تاکید کرد: خوشبختانه تیم ملی از نظر فنی و پتانسیل فردی از شرایط خوبی برخوردار است. تلفیق نیروهای با تجربه و انگیزه جوانی مهمترین فاکتوری است که می تواند ما را به آینده این تیم خوشبین کند تا بتوانیم این نسل طلایی فوتبال را سال های سال برای تیم ملی حفظ کنیم. با این ستاره ها می توان نتایج خوبی را برای فوتبال ایران متصور شد.

کلهر در خصوص حضور دوباره کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی و شرایط ایران در حضور این مربی پرتغالی به خبرنگار برنا گفت:  کارلوس کی روش مدت 8 سال در راس کادر فنی تیم ملی حضور داشت و با شرایط فوتبالی و حتی شرایط فرهنگی کشور ما آشنایی زیادی دارد و این مسئله می‌تواند تیم ملی را در رسیدن به اهدافش کمک کند. در چنین وضعیتی همه از او انتظار داریم تیم ملی بتواند در  قطر نتایجی درخور شان نام ایران و ایرانی به دست آورد.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مسائلی که تیم ملی در  قطر آن را دنبال می‌کند این است که این تیم علاوه بر کسب نتایج خوب و دفاع از حیثیت فوتبال ایران می تواند لژیونرها و چهره های جدیدی را به فوتبال اروپا و خارج از ایران معرفی کند.

کلهر اشاره‌ای  نیز به دو بازی تدارکاتی پیشروی تیم ملی در اردوی اتریش داشت و در این خصوص گفت: ما فرصت زیادی برای آماده سازی تیم ملی نداریم و کمتر از دو ماه دیگر ایران باید اولین بازی خود را در جام جهانی برگزار کند. اروگوئه و سنگال حریفان خوبی هستند که می‌توانند سنگ محک خوبی برای تیم ملی باشند. بازی برابر این تیم ها در حضور این همه ستاره می تواند پیش‌درآمدی برای سه بازی مهم ایران در قطر باشد. علاوه بر مسائل فنی، برگزاری این بازی ها اعتمادبه‌نفس بازیکنان‌مان را نیز بالا می برد.

وی گفت: حالا وقت پرداختن به مشکلات و چنددستگی ها نیست. تیم ملی نماینده 80 میلیون ایرانی در قطر است و سراسر دنیا، ایران و بازی های تیم ملی را با نگاه ویژه دنبال می کنند. باید با حمایت همه جانبه از تیم ملی این تیم را با شرایط فنی و روحی خوبی راهی قطر کنیم. 

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام//  

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده