اصغر رسول‌زاده در گفت‌وگو با برنا

حضور ساپینتو در استقلال یک نقطه قوت است/ گل محبی با حرکت تیمی بود نه خلاقیت

حضور ساپینتو در استقلال یک نقطه قوت است/ گل محبی با حرکت تیمی بود نه خلاقیت

پیشکسوت استقلال بابت برد تیم فوتبال استقلال خوشحال است اما انتقادهایی هم نسبت به عملکرد تیم دارد.

اصغر رسول زاده در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص بازی استقلال مقابل هوادار اظهار داشت: استقلال توانست با درخشش و خلاقیت محمد محبی هوادار را شکست دهد. این گل البته تنها با خلاقیت محبی به دست نیامد و روی حادثه زده نشد. وقتی یک بازیکن تک به تک می‌شود یعنی روی این گل کار شده و حرکت گروهی تیمی منجر به آن گل شده است.

وی افزود: به طور کلی اما به سبک بازی استقلال انتقاد دارم. به عنوان یک تماشاگر می گویم متاسفانه آن لذتی که باید از بازی‌های این تیم ببرم نمی‌برم. آبی پوشان ۲۰ دقیقه فوتبالی فراتر از ایران انجام می‌دهند اما پس از آن افت می‌کنند و در یک نوار مستقیم حرکت می‌کنند. دیگر پس از دقایقی زهرشان انگار گرفته می‌شود. این به نظر من قابل قبول نیست.

پیشکسوت آبی پوشان درباره نقطه ضعف استقلال گفت:‌ استقلال در خط هافبک طراح ندارد و خط هافبک نقطه ضعف این تیم است. پیشتر جباری در این تیم هافبک بازیساز بوود اما حالا او حضور ندارد. خرید علی کریمی؟ مربیگری سلیقه‌ای است. ممکن است از نظر من یک بازیکن عالی باشد اما سرمربی اصلا نه او را می‌خواهد و نه در برنامه باشد. نمی توانم مستقیما بگویم کریمی به درد استقلال می‌خورد و تیم را تغییر می‌دهد یا خیر.

رسول زاده در مورد نقطه قوت تیم عنوان کرد: حضور ساپینتو خود یک نقطه قوت است. او عاشق فوتبال هجومی است و در خط حمله با نفرات زیاد حمله می‌کند اما مشکل این تیم تا پشت محوطه جریمه است. از آن‌جا به بعد با مشکل طراحی مواجه هستیم. نمی‌توانیم بگوییم این تیم پاس عمقی یا تاکتیک خاصی دارد. بیشتر به دلیل اسم بزرگ استقلال خلاقیت بازیکن و تک موقعیت‌ها برنده شده است. موقعیت‌سازی‌های انجام شده بر اساس هوش و فرصت‌طلبی بازیکنان بوده است. به نتایج استقلال دقت کنید که همه با اختلاف یک گل بوده است. شاید این نقاط ضعف با خرید بازیکنان در نیم  فصل حل شود. به هر حال بازیکنان توانایی خود را نشان داده‌اند اما ساپینتو احتمالا متوجه شده چه چیزی می‌خواهد. به عنوان یک استقلالی اما هنوز آن لذت را بابت مشاهده بازی‌های نمی‌برم.

وی درباره مدعیان قهرمانی گفت: بازی پرسپولیس را دیدم که آن بدتر از تیم استقلال بود. آن‌ها هم فقط با چاشنی خلاقیت برنده می‌شوند و دست گل محمدی کاملا توسط رقبا خوانده شده. مقام‌های پرسپولیس را هم با تمام احترام به کادرشان، مرتبط با تیم ساخته برانکو می دانم. امسال تا این لحظه مس رفسنجان را پسندیده‌ام. روان‌تر از بقیه بازی می‌کنند. مدعی قهرمانی اصلی امسال استقلال و سپاهان هستند. گل‌گهر هم تیم خوبی با حضور قلعه نویی دارد اما آن‌ها هم فوتبال دلچسبی نشان نمی‌دهند.

آیا لیگ پیشرفت داشته؟ رسول‌زاده می‌گوید: به نظر من بله. پیشرفت داشته. این که تعداد مدعیان بیشتر از ۲ تیم است یعنی می‌توانیم بگوییم لیگ رشد کرده. اعتقاد دارم لیگ بهتر از سال گذشته است.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده