جام بیست و دوم

آلمان؛ همیشه مدعی، گاهی قهرمان!

آلمان؛ همیشه مدعی، گاهی قهرمان!

تیم ملی آلمان در گروه E مسابقات جام جهانی باید با اسپانیا، ژاپن و کاستاریکا برای صعود رقابت کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ آن‌ها متخصصین چالش‌های سخت هستند، حتی اگر دوره‌ای نه‌چندان خوب را اخیرا پشت سر گذرانده و در جام قبل و لیگ ملت‌ها ناکام بوده باشند. تیم فعلی اما به نظر بیشتر از تیم یورو اهل رقابت است.

زیر نظر فلیک ۵۷ ساله، ترکیب تیم از تعادل خوبی برخوردار است و بی‌رحمی همیشگی‌شان به تیم برگشته. نشان به آن نشان که پس از برد ۲-۰ در اولین بازی زیر نظر فلیک، آلمانی‌ها ۹-۰ لیختن‌اشتاین را له کردند. آن‌ها در دور مقدماتی زود گل می‌زدند و گل دریافت می‌کردند تا در نهایت فلیک این مشکل را حل کرد. ۴ تساوی پیاپی ۱-۱ در سال ۲۰۲۲ اما اندکی ترمز آن‌ها را کشید. هرچند که برد ۵-۲ برابر ایتالیا باز هم نشان داد آن چنان از اوج دور نیستند.

خداخافظی تونی کروس از تیم ملی با توجه به کیفیت دیگر بازیکنان مشکلی خاصی برای آلمان ایجاد نکرد اما هشداری بود که این تیم نیاز به تغییر نسل دارد. شاید نتوانند قهرمان شوند اما احتمالا به مراحل بالا برسند و حتی مانند ۲۰۰۲ برخلاف انتظارات به فینال برسند.

سرمربی: هانسی فلیک

پس از دوره رویایی‌اش به عنوان سرمربی بایرن مونیخ به نیمکت تیم ملی رسید. او در تیم قهرمان ۲۰۱۴ نقش داشت. فردی تاکتیک پذیر و درخشان که تیمش را می‌شناسد و می‌داند چگونه شاگردانش را به سمت موفقیت هدیه کند. این یک خبر بد برای رقبا است.

ستاره: جمال موسیالا

این تورنمنت می‌تواند تورنمنت موسیالا باشد. جوان ۱۹ ساله‌ای که می‌تواند با تکنیکش بازی را تغییر دهد. موسیالا از ۷ سالگی در آکادمی چلسی و ساوتهمپتون بوده و حالا در روزهای اوج فوتبالش به سر می‌برد.

نقطه ضعف: با وجود آن که رودیگر در این تیم حضور دارد اما خط دفاعی‌شان شکننده است. همچنین این که مانند همیشه از نبود مدافعین کنار باکیفیت رنج می‌برند.

نقطه قوت: اعتماد به نفس خوب. گندوغان هم از مدل ۲۰۱۸ زشت خود به یک شاه‌مهره تبدیل شده و کنار کیمیش در خط هافبک می‌درخشد.

ترکیب احتمالی:

نویر

کهرر – سوله – رودیگر – روم

کیمیش – گندوغان

هافمن – موسیالا – سانه

هاورتز

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده