جام بیست و دوم

کامرون؛ شیرهای رام نشدنی

کامرون؛ شیرهای رام نشدنی

تیم ملی کامرون در گروه G مسابقات جام جهانی باید با برزیل، صربستان و سوئیس برای صعود رقابت کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ جام جهانی پیش رو هشتمین دوره حضور کامرون در جام‌های جهانی است. ۲ بار بیشتر از هر کشور دیگر آفریقایی اما تنها یک بار در سال ۱۹۹۰ آن‌ها توانسته اند از مرحله گروهی صعود کنند.

سامی اتوئو، اسطوره فوتبال این کشور که حالا رئیس فدراسیون کامرونی‌هاست می گوید بیشتر اوقات ما آماده‌سازی خوبی نداشتیم اما این بار فرق می‌کند.

به طور کلی تیم چندان بدی ندارند اما در گل‌ کردن فرصت‌هایی که بوجود می‌آوردند مشکل دارند. سرمربی تیم اما با امید بالا نسبت به موفقیت شاگردانش صحبت می کند و می گوید باید به نیمه نهایی برسیم.

عبارت گفته شده توسط سانگ برای کامرونی‌ها هیجان انگیز است اما بعید به نظر می‌رسد آن‌ها حتی به مرحله برسند. احتمالا یک حذف زودهنگام در انتظار آن‌ها است.

سرمربی: ریگوبرت سانگ

در سال ۲۰۱۶ او به دلیل آنوریسم مغزی ۲ روز به کما رفت و این تجربه باعث تغییر در نگرش او شد. سبک آسان گیر او باعث بروز انتقاداتی فراوان شد تا حتی شغلش در خطر قرار گیرد و رئیس جمهور هم از او انتقاد کند. در نهایت اما این سرمربی ۴۶ ساله روی نیمکت تیم کامرون نشست.

ستاره: توکو اکامبی

بازیکن تیم لیون، امسال در جام ملت‌ها ۵ گل به ثمر رساندنپ و گل دیگرش در مقدماتی جام جهانی باعث شد تا کامرونی‌ها بالاتر از ساحل عاج قرار گیرند. نام او بین کامرونی‌ها قبل از کاپیتان این تیم در رسانه‌ها اعلام می‌شود.

نقطه ضعف: سرمربی کامرون در ۴ جام به عنوان بازیکن حضور داشته اما هیچگاه در قامت یک سرمربی موفق و کاریزماتیک شناخته نشده. او بیشتر شبیه دل‌بوسکه است و در کمال آرامش کارش را پیش می‌برد.

نقطه قوت: حضور دروازه‌بان‌های باکیفیت در کامرون هنوز هم ادامه دارد. اونانا و اندوا که با هم ارتباط فامیلی دارند گلرهای تیم هستند و گزینه‌های دیگری هم برای این پست وجود دارد.

ترکیب احتمالی:

اونانا

فای – انگادو – کاستلتو – تولو

هونگلا – آنگیسا – گوئت

انگامالو – ابوباکار – توکو اکامبی

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده