اشتباه بزرگ اتحادیه اروپا؛ تحریم سیاسی متخصص‌ترین وزیر ورزش ایران

اشتباه بزرگ اتحادیه اروپا؛ تحریم سیاسی متخصص‌ترین وزیر ورزش ایران

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای با ارائه جزئیات بسته تحریمی ضدایرانی خود اعلام کرد که 18 شخص و 19 نهاد را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا،  یکی از این افراد حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان است. این برای نخستین بار در تاریخ سیاسی ورزشی دنیاست که یک وزیر ورزشکار که هیچ ارتباطی با سیاست ندارد از سوی اتحادیه اروپا تحریم می شود.

صد البته  سید حمید سجادی چنان جایگاهی در جامعه جهانی ورزش دارد که تایید و تحریم نهاد سیاسی اتحادیه اروپا هیچ خللی در شخصیت وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران وارد نخواهد شد و ورزش ایران نیز چشمش به تایید و تحریم اتحادیه اروپا نیست.

اتفاقا تحریم اتحادیه اروپا بیانگر جایگاه بالا و با ارزش وزیر ورزش ایران در معادلات ورزش منطقه و جهان است و از این بابت جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد که چنین وزیری در راس ورزش کشور و امور جوانان قرار گرفته است.

موفقیت های ورزش های گروهی  ایران و حضور تیم های ملی فوتبال ، والیبال – بسکتبال – هندبال و کبدی در سطح اول جهان و ارتقا جایگاه ورزشکاران ایرانی در کشتی – رزمی – شطرنج – تکواندو  -کاراته و بسیاری از رشته های ورزش در دنیا یقینا اروپایی های تمامیت خواه را نگران کرده و به زعم خود خواسته اند که ترمز ورزش ایران را بکشند اما این خیال خام را باید به بایگانی دیگر افتضاحات خود اضافه کنند.

جوانان نسل جنگ که توسط اروپایی ها شیمایی شدند هنوزهم جلو چشمان ما ذره ذره آب می شوند و هر بار که یکی از این یادگاران دفاع مقدس را می بینیم هزاران بار لعن و نفرین به مسببان اروپایی می فرستیم که مواد شیمایی خطرناک و ممنوعه را در اختیار دیوانه ایی بنام صدام گذاشتند تا هزاران جوان ایرانی را مورد حملات ناجوانمردانه شیمیایی قرار دهد و این جوانان بیش از 30 سال است که جلو چشمان ما و خانواده های خود به سختی نفس می کشند و دهها نفر از این عزیزان نیز شهید شده اند.

و اما امروز سخن ما با داخلی هاست. آنها که بعضا به دلیل منافع شخصی همگام با خارجی ها در جهت تضعیف جایگاه وزیر ورزش و دکتر سجادی هستند.

از هر بهانه ای برای ضربه زدن به وزیر استفاده می کنند و با بهانه های واهی هجمه های خود را متوجه وزیر ورزش می کنند.

به طور مثال برگزار نشدن انتخابات ژیمناستیک که بر اثر کارشکنی های دو سه نفر بازمانده از گروهی که دوسال پیش مهلت ریاست شان تمام شده اما پرونده به دست به دامن خارجی ها پریده اند و در اروپا آدرس غلط به مسئولین جهانی می دهند تا ورزش ایران را تهدید به تعلیق کنند چه ارتباطی به وزیر دارد که  آن را به یک سوژه برای سوال نمایندگان مجلس تبدیل می کنند؟

گروهی که منافعی داشته اند و اکنون که دستشان از منافع شخصی کوتاه مانده صبح و شب مصاحبه می کنند تا به زعم خود عرض اندام کنند اما به قول یکی از بزرگان شعر و ادب ایران "مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید".

با این وجود انتقاد  به  وزیر ورزش مثل همه مسئولین وارد است اما انتقاد با عناد و کینه ورزی خیلی تفاوت دارد.

متاسفانه تفکری در ورزش شکل گرفته که همه چیز با من عالی است و بدون من همه کارها خطاست . همواره گروهی که دستشان از مناصبی کوتاه است در تلاش برای تخریب مدیران و تیمی است که در راس فدراسیون و هیات و اداره کل و وزارت ورزش هستند بدون آنکه دلیل منطقی داشته باشند و یا برنامه ای برای اصلاح بهتر شدن ارائه کنند.

فضای مجازی برای این افراد این روزها مثل میدانی مین گذاری شده است که افراد تخریب کننده گاه به فکر خودشان هم نیستند و آنقدر تفریط می کنند که گاه خود در این مدیران مین گرفتار می شوند.

و اما امروز که تخصصی ترین وزیر وزارتخانه های ایران و غیر سیاسی ترین وزیر از سوی دشمنان این آب و خاک تحت تحریم قرار گرفته بر همه ما فرض اینست که با چنان قدرتی دست به دست هم دهیم و کنار هم باشیم که اروپایی ها بدانند تحریم آنها در مسیر حرکت ورزش ایران هیچ مانعی نخواهد بود .

نتیجه اینکه ورزش ایران باید متحد تر و قوی تر از هر زمان دیگری به چنان مرز از آمادگی خود را برساند که دربازی های آسیایی نسبت به گذشته رشد کنیم و به فکر اقتدار در مسابقات جام جهانی هر رشته ورزشی باشیم.

احساسی برخورد نکنیم و اساسی فکر کنیم که چه باید کرد تا این کار اتحادیه اروپا در خصوص وزیر ورزش و جوانان ضرباتش متوجه خودشان شود و ما همچنان با قدرت در عرصه بازیهای آسیایی و المپیک ظاهر شویم. یکدستی و اتحاد خودمان خیلی شرط است و البته با رفع برخی نواقص و کمبودهایی که داریم.

 سیدرضا فیض آبادی

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده