هادی ساعی: چانه ورزش آن‌قدر کوچک است که به نیاز ورزش نمی‌رسد/ اگر کمک نکنند به مشکل می‌خوریم

هادی ساعی: چانه ورزش آن‌قدر کوچک است که به نیاز ورزش نمی‌رسد/ اگر کمک نکنند به مشکل می‌خوریم

هادی ساعی در نشست ویژه در حضور خبرنگاران و رسانه ها در مورد مسائل مهم صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ رییس فدراسیون تکواندو در ابتدای صحبت های خود اظهار داشت: سال پرکاری را داشتیم و به‌خاطر کرونا، تمام رویدادهای سال‌های گذشته در ۱۴۰۱ برگزار شد. سال آینده هم سال تعیین تکلیف سهمیه المپیک است و به همین علت، از فروردین‌ماه مسابقات گرنداسلم، سپس مسابقات دانشجویان، گرندپری و یک گرنداسلم دیگر را خواهیم داشت. از روز اولی که در خدمت فدراسیون هستیم، مشکل با وزارت بوده و من آدم صبوری هم هستم ولی دیگر این مسائل به خانواده تکواندو لطمه زده است.

وی در ادامه تاکید کرد: تازه من به مسائل شخصی ورود نمی‌کنم اگر چه از سمت معاون وزیر ورود کرده‌اند. من نماینده یک میلیون تکواندوکار هستم و باید از حق‌شان دفاع کنم. روزهای آخر سال هستیم و بین ۱۶ تا ۱۷ رویداد بین‌المللی داشتیم. ۳۰ نفر را هم ۵ فروردین اعزام داریم به گرنداسلم کسب سهمیه اما همان بودجه‌ای که به ما گفته‌اند را هم ۵۰ درصدش را به ما داده‌اند. همان ۲۲ میلیارد حتی نصف هزینه‌های ما هم نیست اما تا الان ۵۰ درصدش را به ما دادند که اگر کمک نکنند، به مشکل می‌خوریم. قبل از این اتفاق بد، با وزیر ورزش و جوانان جلسه داشتیم که ایشان گفتند تفاهم‌نامه را با یک متمم امضا کنم. این اتفاق بد برای سجادی افتاد که تا به امروز فقط ۱۱ میلیارد به ما دادند و تفاهم‌نامه‌ متمم هم نیامده.

رییس فدراسون تکواندو تصریح کرد: ما در مسیر میان‌بر گرند‌اسلم باید با تمام قوا وارد شویم اما این دوستان می‌دانند از کجا به تکواندو آن هم در شب عید لطمه بزنند. به هیات‌های استانی‌مان هم بده داریم و دوستان می‌خواهند ریشه تکواندو را خشک بکنند. در شورای برون‌مرزی هم گفتند چرا ساعی دارد با تیم می‌رود؟ او مگر محروم نیست؟ آن‌هم در شرایطی که من ممنوعیتی ندارم. داخل کشور دوستانی هستند که برای تداوم محرومیت من تلاش کرده‌اند. در حوزه ورزش بودجه ۱۴۰۲ کم شده که گریبان فدراسیون‌هایی را می‌گیرد که اعزام‌ها و فعالیت‌های بیش‌تری دارند. تکواندو از فردای المپیک، المپیک بعدی را دارد چون باید در همه رویدادها باشیم. باید هزینه کنیم تا در رویدادهای رنکینگ باشیم اما با این وضعیت، در خیلی از تورنمنت‌های سال بعد نمی‌توانیم شرکت کنیم چون شرایط مالی‌اش نیست. سالی است که باید به ما خیلی کمک کنند اما اگر حمایت نشویم، نمی‌توانیم آن عمل‌کرد را تکرار کنیم. 

ساعی در واکنش به کمک دولت به فوتبال و پرداخت بدهی استراماچونی گفت: بحث فوتبال جداست ولی ظاهرا ورزش جزو اولویت‌های دولت‌های قبلی و فعلی نیست. چانه ورزش آن‌قدر کوچک است که به نیاز ورزش نمی‌رسد حتی اگر زیادش کنند. با توجه به افزایش قیمت ارز، امسال بودجه کاهش هم داشته آن هم وقتی به ما ریال می‌دهند. 

ساعی تصریح کرد: بازی‌های آسیایی ۴۰ امتیاز دارد و گرندپریکس ۶۰ امتیاز، با این احوالات نمی‌توانیم اردوهای خوبی را برای بچه‌های‌مان درنظر بگیریم و مجبوریم تیم‌های سوم یا چهارم را به مسابقات بفرستیم. شاید نوجوانانی که در اردو نیستند را به مسابقات بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ بفرستیم. الان شرایط مالی ما برای اردو خوب نیست. امسال در گرندپری تعداد بیش‌تری را داریم؛ وقتی آمدم ۴ نفر داشتیم ولی امروز ۱۳، ۱۴ نفر در لیست گرندپری دعوتی داریم که باید اعزام‌شان کنیم. اگر هم حضور پیدا نکنیم، المپیک را از دست می‌دهیم اگر‌چه هزینه‌های زیادی دارد. جام ریاست فدراسیون جهانی را به فلسطین اشغالی داده‌اند که نمی‌توانیم شرکت کنیم و ۲۰ امتیاز را از دست می‌دهیم. برای همین در پرزیدنت‌کاپ اروپا شرکت کردیم که ۲۰ امتیاز را طبق قوانین جدید گرفتیم. 

وی در ادامه گفت: درباره گرفتن ویزا برای مسابقات مختلف هم نگرانی‌های زیادی داریم. لطمه منچستر را قبلاً خورده‌ایم و فاینال‌گرندپری بعدی هم در انگلیس است. اولین کشوری بودیم که همان‌موقع زودتر دعوت‌نامه گرفتیم و کار را شروع کردیم. دکتر چو به رئیس انگلیس گفت به ایران زودتر دعوت‌نامه بدهید چون ما باید کشور ثالث برویم. ۲ هفته جلوتر از همه اقدام کردیم اما ویزای ما را ندادند.

ساعی در پایان خاطرنشان کرد: اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، مجبوریم سهمیه المپیک را از راه قاره‌ای بگیریم اما الان قهرمانی جهان باکو برای ما خیلی مهم است و شاید بعد از این مسابقات، کمیته فنی تصمیم بگیرد که گرندپری و گرنداسلم را ادامه بدهیم یا صبر کنیم و در قاره‌ای سهمیه بگیریم.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده