مریم کاظمی‌پور: نوروزگاه سطح کیفی خوبی داشت/ اولویت ما در این رقابت‌ها مباحث فرهنگی بود

مریم کاظمی‌پور: نوروزگاه سطح کیفی خوبی داشت/ اولویت ما در این رقابت‌ها مباحث فرهنگی بود

مریم کاظمی‌پور گفت: برگزاری جام نوروزگاه به عنوان یک تکلیف برای بخش معاونت امور ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ نخستین دوره مسابقات نوروزگاه ویژه بانوان و در راستای معرفی سنت نوروز به‌ عنوان یک رویداد فرهنگی اسفندماه سال جاری و در قالب 9 رشته ورزشی کبدی، جودو، سوارکاری، دوومیدانی، وزنه برداری، کاراته، فوتسال، شمشیربازی و چوگان با حضور 378 ورزشکار خارجی و 192 ورزشکار ایرانی و به میزبانی تهران برگزار شد.

مریم کاظمی پور، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص میزبانی از جام نوروزگاه اظهار داشت: با توجه به استقبالی که از کشورهای دعوت شده صورت گرفت و نتایجی که توسط ورزشکاران زن ایرانی به دست آمد می تونیم ادعا کنیم که این نخستین دوره بازی های بین المللی نوروز از نظر فنی هم از کیفیت مطلوبی برخوردار بود.

وی افزود: البته که هدف اصلی و اولویت ابتدایی ما بیشتر بحث فرهنگی این رویداد بود. اینکه کشور ایران را به عنوان کشوری امن برای زنان و توسعه ورزش زنان معرفی کنیم و در بحث فرهنگ نوروز نیز این مفهوم را به درستی نشان دهیم که خوشبختانه هر دو این هدف از دریچه ورزش به خوبی معرفی شد.

کاظمی پور در پاسخ به این پرسش که آیا امیدی برای تداوم این مسابقات در سال‌های آتی به میزبانی ایران و یا سایر کشورهایی که نوروز را در کشورشان دارد، وجود دارد یا خیر؛ گفت: با توجه به تاکیداتی که مسئولین در این زمینه داشتند قطعا حالا دیگر این مسابقات به عنوان یک تکلیف برای بخش معاونت امور ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان تعریف شده است. ما از همین امروز استارت کار را برای سال آینده زدیم و ابتدا تلاش مان این است که این رویداد را وارد تقویم آسیایی و جهانی فدراسیون ها کنیم.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده