ماجدی: قلعه‌نویی در تیم ملی موفق می‌شود

ماجدی: قلعه‌نویی در تیم ملی موفق می‌شود

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: مطمئنم تیم ملی با سرمربیگری قلعه‌نویی موفق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، میرشاد ماجدی امروز جمعه با حضور در یک برنامه تلویزیونی در مورد انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، اظهار داشت: بعد از مرتبه اولی که قلعه‌نویی در تیم ملی حضور داشت، مربیان خارجی آمدند. در آن زمان بحث تحریم وجود نداشت و به شیوه‌های مختلف می‌توانستیم پولمان را از فیفا و ای.اف.سی بگیریم. هر چه پیش رفت فرایند دریافت پول‌های ارزی دشوار شد و الان دیگر به هیچ صورت نمی توانیم پول را انتقال دهیم. این موضوع فدراسیون را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: در جایی که نمی‌توانیم پولمان را بگیریم و به حساب کسی انتقال دهیم، بهتر است از افرادی استفاده کنیم که پرداخت راحت و خوب باشد. با توجه به شرایط فعلی، قلعه‌نویی بهترین گزینه است. پیش از این قلعه نویی سرمربی تیم ملی بوده اما الان شرایط متفاوت است. او اکنون تجربه حضور در تیم ملی را دارد. فرایند مربیگری در تیم‌های ملی با مربیگری در لیگ فرق دارد. در تیم ملی باید در یک تورنمنت خودتان را اثبات کنید.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد:‌ همانطور که برای مربی خارجی امکانات گذاشتیم برای قلعه نویی هم می‌گذاریم. یک برنامه و بودجه‌ای برای تیم ملی داریم و هر فردی در تیم ملی باشد باید ابزار را در اختیارش قرار دهیم. نباید به نژاد مربی توجه داشته باشیم. هیات رییسه هم به این نتیجه رسید که قلعه‌نویی هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

ماجدی گفت: نمی‌توانم در مورد استراتژی فدراسیون حرف بزنم چون باید از قبل برنامه نوشته شده و مدون شده باشد. نظر ما این است که از الان باید روی جام جهانی ۲۰۲۶ تمرکز کنیم. به خاطر اینکه در نوع جدید برگزاری، در جام‌جهانی در یک گروه سه تیمه هستیم! با این شرایط می‌توانیم به دور بعدی با چهار امتیاز راه پیدا کنیم. نیاز به رنسانس در تیم ملی داریم. یکسری بازیکن جوان در تیم ملی هستند.

وی در مورد اینکه قرارداد قلعه نویی تا پایان جام ملت‌هاست، گفت: اگر بخواهیم در ۲۰۲۶ موفق باشیم باید روندمان را با یک مربی از الان استارت بزنیم. این نظر شخصی من است. فرایند مذاکره با سانچز را نمی‌دانم. اگر بخواهیم به یک هدف بزرگ برسیم، باید برنامه ریزی بلندمدت داشته باشیم.

سرپرست سابق فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه او اعلام کرده بود تا زمانی که حضور دارد، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی است، گفت: در جلسه هیئت رئیسه اعلام کردم که قرارداد کی‌روش را امضا نمی‌کنم و زودتر از موعد آن نشست را ترک کردم و امضای من پای آن مصوبه نبود. اگر می ماندم با اسکوچیچ به جام‌جهانی می‌رفتیم. دیگر مثل قدیم نیست که تیم ملی را ۳ ماه به اردو ببرید. شما سه فیفا دی دارید و باید در این مدت تیم ملی را آماده کنید.

وی اضافه کرد: در این که در آسیا همه تیم ها مجهز و آماده هستند شکی نیست. خیلی از تیم‌ها را در جام جهانی دیدیدم. عربستان، آرژانتین را برد و ژاپن، آلمان را حذف کرد. ما نباید از توانمندی بازیکنان بگذریم. در لیگ، جوانانی را می‌بینم که حضورشان در تیم ملی الزامی است. باید قهرمانی در آسیا را هدف بگیریم. باید ببینیم تیم‌هایی که به نیمه‌نهایی می آیند چه امکاناتی دارند. هر چه به قهرمانی نزدیک‌تر می‌شویم، موفق‌تر هستیم. نظر شخصی من این است که اگر به جمع چهار تیم برتر آسیا برویم، قلعه‌نویی موفق خواهد بود و می‌توانیم برای آینده به او اعتماد کنیم.

ماجدی در مورد عملکرد صمد مرفاوی و ناکامی تیمش در رسیدن به جام‌جهانی جوانان، گفت: بحث تیم جوانان با بحث الان متفاوت است. به شرطی به جمع چهار تیم برتر می‌رسیم که خواسته‌های مربی تامین شود. یکسری خواسته‌های مرفاوی تامین نشد. کیفیت فنی تیم جوانان قابل قبول بود اما از نظر فرم بازی نه. وقتی شما یکی را به عنوان سرمربی انتخاب می‌کنید باید به آن اعتماد کنید. مرفاوی فکر کرد تیمش مسیر درستی می‌رود اما گل دقیقه ۹۱ شرایط را تغییر داد.

مسوول کمیته جوانان فدراسیون فوتبال، اضافه کرد:‌ کمیته فنی و هیئت رییسه در مورد مرفاوی تصمیم می‌گیرد. انتخاب مرفاوی نظر کمیته فنی بود نه تنها من. نگاه تک محوری نگاه قشنگی نیست. تیمی را درست کردیم و چندین جلسه داشتیم. گروه فنی ما به این نتیجه رسید که مرفاوی باشد. الان هم با عراق فاصله زیادی نداشتیم و دقیقه ۹۱ گل خوردیم. تیمی که به فینال می‌رسد، تیم ضعیفی نیست.

ماجدی افزود:‌ در مدت حضور در سرپرستی فدراسیون سعی کردم از نگاه شخصی بگذرم و تمرکزم را روی فدراسیون و درآمدزایی بگذارم. تمام اردوهای تیم ملی زحمات همکاران من بوده است. آنچه فکر می‌کردیم درست است و بهترین‌ها را برای تیم ملی فراهم کردیم، حتی اردوی قطری که مورد انتقاد زیاد قرار گرفت و مقابل الجزایر بازی کردیم. هیچ دفاعی از عملکرد خودم نمی کنم. فوتبال نمی‌تواند تک محور و با منم منم اداره شود و نیاز به نفرات متخصص دارد. برنامه مهمترین چیزی است که باید در ۱۴۰۲ بنویسیم. انتخاب ما استراتژیک هست اما برنامه مدون نداریم. تا برنامه نوشته نشود نمی‌توانیم راهمان را پیدا کنیم.

وی در مورد پاداش اعضای هیئت رییسه در جام‌جهانی که به شدت مورد انتقاد قرار گرفته، تصریح کرد: در هر شرکت پاداش‌هایی را می‌نویسند و هیئت رییسه مصوب می‌کند. هر چه نوشته و پرداخت شده، کاملا قانونی بوده است. این مصوبه هیئت رییسه بوده است. این پاداش را سرمربی، بازیکن، کادر فنی و پزشکی و حتی کارمندان می‌گیرند. این پول از جام‌جهانی می‌آید و باید صرف فدراسیون شود. هیئت رییسه باید پاسخگوی تمام اتفاقات باشد. این پول به کی‌روش، سرپست و پزشک داده شده است. این حق هیئت رییسه بوده است.

او در رابطه با روند انتخاب فلیک سانچز که حضورش در تیم منتفی شد، اضافه کرد: زمانی که فدراسیون برای سانچز در حال مذاکره بود، من ازبکستان بودم و با ویدئو کال در جلسات صحبت می‌کردم. همه این ها را کنار بگذاریم و خوشحال باشیم که با یک مربی ایرانی و البسه داخلی وارد مسابقات شویم. وظیفه هیئت رییسه این است امکانات بیاورد که تیم موفق شود.

ماجدی در مورد اینکه آیا پیشنهاد مدیریت یکی از باشگاه‌های بزرگ را رد کرده است؟ گفت: بله مذاکره شد اما نپذیرفتم. من عملگرا هستم و به واقعیت نگاه می‌کنم. کاری که نتوانم انجام دهم را قبول نمی‌کنم.

وی در مورد وضعیت تیم نوجوانان ایران، گفت: تیم نوجوانان تیم خوبی است. اردوی این تیم دیشب در اصفهان تمام شد. باید یک اردوی خوب خارجی در قطر بگذاریم. ۱۰ فروردین قرعه‌کشی انجام می‌شود و به این تیم امید داریم تا جهانی شود.

ماجدی در مورد اینکه می‌توان در سال جدید امیدوار بود که از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده شود، اضافه کرد:‌ فکر می‌کنم در سال آتی این اتفاق رخ می‌دهد. یک کاروان به قطر برای VAR رفتند و فکر می‌کنم این کار انجام شود.

وی در مورد صفرشدن دریافتی مالی از کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطرنشان کرد: تاج مذاکرات خوبی در این زمینه داشت و امیدوار بود که یکسری مبالغ را از فیفا و ای.اف.سی دریافت کنیم.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده