دو پنالتی اشتباه برای هوادار، گل پرسپولیس آفساید بود

دو پنالتی اشتباه برای هوادار، گل پرسپولیس آفساید بود

کارشناس داوری در مورد داوری دیدار هوادار و پرسپولیس صحبت‌های ویژه‌ای را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، حسین عسگری گفت: هر دو پنالتی که برای هوادار اعلام شد اشتباه بود. اعلام پنالتی برای پرسپولیس در دقیقه دوم کاملا درست بود اما پنالتی که داور برای هوادار اعلام کرد جای تعجب داشت! مهاجم تیم هوادار خود را به پورعلی‌گنجی مدافع پرسپولیس کوبید و داور پنالتی اعلام کرد!

وی افزود: در زمان اعلام پنالتی برای پرسپولیس یا حتی نساجی داور فاصله زیادی برای آن صحنه‌ها داشت و طبیعتا هنگامی که زاویه دید او مناسب نباشد باید انتظار داشت که در آن اشتباه هم رخ بدهد. البته داوران به دلیل نداشتن سیستم رادیویی مرتکب چنین اشتباهاتی هم می‌شوند. در قانون آمده اگر در بخش ارزیابی داور دچار اشتباهات کلیدی شود به مانند اینکه پنالتی درست یا غلط بگیرد نمره قبولی نمی‌تواند بگیرد. من هم با توجه به اشتباهات فاحشی که صفایی داشت و دو پنالتی غلط برای هوادار گرفت، نحوه قضاوت او را نپسندیدم.

کارشناس داوری با اشاره به اینکه کمک داور به درستی گل سوم پرسپولیس را مردود کرد، گفت: کمک داور به درستی این گل را مردود اعلام کرد و آفساید را کمک داور سریع اعلام کرد هر چند داور کمی با تاخیر این گل را مردود اعلام کرد که شاید به دلیل نداشتن سیستم رادیویی درست بوده است. البته در گذشته که داوران سیستم رادیویی نداشتند خیلی سریع باهم ارتباط برقرار می‌کردند و داور به پرچم کمک داورش نگاه می‌کرد. 

عسگری در مورد اخراج مربی تیم هوادار گفت: کمترین اعتراض به داوری کارت زرد به همراه دارد و احتمالا مربی تیم هوادار اعتراض شدیدی داشته که داور چهارم این موضوع را به گوش داور رسانده است و او تصمیم گرفته تا مربی هوادار را از روی نیمکت اخراج کند.

کارشناس داوری درباره اینکه عملکرد تیم داوری را در نیمه دوم چطور دید، گفت: پنالتی که برای هوادار اعلام کرد تصاویر تلویزیونی چندان واضح نبود، اما آنچه اتفاق افتاد این بود که دست هم بازیکن هوادار و هم خود پرسپولیس حالت غیر طبیعی داشت و چون توپ ابتدای ساکن به دست بازیکن هوادار برخورد داشت باید داور خطای هند او را اعلام می‌کرد و برای پرسپولیس ضربه غیر مستقیم می‌گرفت اما در تصمیمی اشتباه برای هوادار اعلام پنالتی کرد.

انتهای پیام/


 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار ورزشی

اخبار برگزیده